• $8,7075
  • €10,4087
  • 497.608
  • 1410.79
12 Mayıs 2021 Çarşamba 14:13 | Son Güncelleme:

Son dakika haberi: Bakan Soylu'dan şampiyonluk kutlaması açıklaması

Son dakika haberi: Bakan Soylu'dan şampiyonluk kutlaması açıklaması

Şampiyonluk kutlamalarını değerlendiren İçişleri Bakanı Soylu, "Süper Lig şampiyonluk kutlamalarının tam kapanma döneminden sonra yapılması hususunda tedbir alınması gerektiğini düşünüyorum." açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'nde Ramazan bayramı tedbirlerine ilişkin basın toplantısı düzenledi.

AA'da yer alan habere göre; şampiyonluk kutlamaları konusunda tam kapanma sürecinin sonunu işaret eden Bakan Soylu, emniyet ekiplerine hitap ederek, "Bu kutlamaların tam kapanma döneminden sonra yapılması hususunda bir diplomatik müzakere yöntemi hem size hem de valimize düşüyor. Buna dair bir tedbir almak lazım geldiğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

TAM KAPANMA

Tam kapanma sürecinin akıbetiyle ilgili bilgilendirme yapan Bakan Soylu, "17 Mayıs 05.00'e kadar tedbirlerimiz geçerli. 17 Mayıs günü ne olacağını, nasıl, ne şekilde olacağını vatandaşımızla paylaşırız." şeklinde konuştu.

Bayram boyunca alınacak tedbirlere ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, şu ifadeleri kaydetti:

"Tüm bayram süresi ve bayramdan sonra 24 Mayıs'a kadar denetimlerde 174 bin 178 kolluk personeli görev alacak. Çekirdek ailenizle bayramı değerlendirin. Bir fedakarlık daha istedim o da mezarlarımızda kabristanlarımızla alakalı. Eğer bayramda meseleyi aynen kurallara uyabilecek bir şekilde değerlendirebilirsiniz bayramın sonunda inşallah bu fedakarlıkların karşılığını görebileceğimiz bir kontrolü normalleşme yönüne doğru adım atabilmek kabiliyetimiz hep birlikte olacak."

İzmir ve İstanbul ve Antalya başta olmak üzere birçok ile canlı bağlanan Soylu, vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için Bakanlık birimlerinin görevinin başında olduğunu belirtti.

Bayram öncesinde tam kapanma tedbirlerine dikkat noktasında gösterdikleri gayreti bayram süreci ve sonrasında da devam ettireceklerini ifade eden Soylu, "En önemli meselelerimizden biri bayram sonrası seyahat belgesi alıp da dönenler olacaklardır. Bunların yoğunluk oluşturacağı trafik güzergahlarındaki tedbirler ve denetimlerin aynı şekilde devam etmesi lazım." diye konuştu.

Soylu, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ile canlı bağlantıda Süper Lig'de oynanacak şampiyonluk maçlarına ilişkin de uyarılarda bulundu. Cumartesi günü oynanacak maçların ardından şampiyonun belli olacağını anımsattı. Cumartesi günü için İstanbul'da bir diplomasiye ihtiyaç olduğunu anlatan Soylu, şunları kaydetti:

"Şampiyonluk kutlamaları sokağa taşarsa... Sağ olsun hem Giresunlular hem de Adanalılar kutlamaları minimum ölçekte yaptılar. Sokakta görüntüler oldu ama her tarafa yayılmış bir görüntü olmadı. Hem kulüp yöneticileri hem de valililerimiz bu konuda çağrıda bulundular. İstanbul'da da kutlamaların tam kapanma döneminden sonra yapılması hususunda bir diplomatik müzakere yöntemi hem size hem de valimize iş düşüyor. Buna dair bir tedbir almak lazım geldiğini düşünüyorum. Eğer bu konuda İstanbul bir ilke kararı üretirse, hep beraber oturup çağrıda bulunursa zannediyorum ki tam kapanma dönemine bir halel gelmeden, tam kapanma döneminin hemen akabinde bunlar yapılabilir. Böylece Türkiye'de örnek bir hareket kabiliyeti olur düşüncesindeyiz."
<p>AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Başkan Erdoğan'ın istişare toplantısında vekillere, 'Vatandaşla daha

AK Parti Sözcüsü Çelik: Başkan Erdoğan talimat verdi

Ertuğrul Gazi FSRU hizmete giriyor

Yıkılan konağın altında rastlandı! Hemen kazı başlatıldı

Burak Elmas'tan Fatih Terim'e dünyaca ünlü yıldız hediyesi