• $7,4001
  • €8,9996
  • 444.801
  • 1575.02
08 Ocak 2021 Cuma 11:15 | Son Güncelleme:

Son dakika haberi: Bakan Soylu'dan CHP'ye çok sert Boğaziçi tepkisi

Son dakika haberi: Bakan Soylu'dan CHP'ye çok sert Boğaziçi tepkisi

Bakan Soylu Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olaylara ilişkin, "Buradan sormak istiyorum, bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var?" diyerek tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Soylu, Foça Jandarma Uzman Erbaş Komando Temel Kursu Mezuniyet Töreni'de konuştu. Bakan Soylu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Biz her zaman zorluklarla karşılaştık ama bugün etrafımızda devletimize karşı bir başka tezgahla karşı karşıyayız. Farklı kisveler altında demokrasiyi Truva atı olarak kullanarak tezgahlanmış, devletimizin saygınlığını, itibarını, bizatihi devletin kendisini hedef alan, milletin devletine olan sevgisini, sadakatini, inancını hedef alan çok cepheli taarruzla karşı karşıyayız.

Buradan sormak istiyorum, bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var? Bu ülke, çok badire geçirdi, çok zorluklardan geçti, bu tip militan ruhlu insanları da ülkenin huzurunu bozmak isteyen siyasileri de çok gördü. Ama bu tezgaha bu ülke bir kez daha düşmez. Vandallar gibi üniversitenin kapısını kırdılar, orası bilim yuvası.

Çok badireler atlattık. Darbe mi görmedik, ihanet mi görmedik, istihbarat örgütlerinin ajanlarının oyunlarını mı görmedik, dışardan tezgahlanmış kardeş kavgaları mı görmedik.

Bu okulun ismi, Terörle Mücadele Harekatı Okul Komutanlığı. Yabancı yatırımcıları olan 40 yıllık terör örgütleri mi görmedik. PKKsından FETÖsüne, DEAŞından DHKPCsine kadar, acaba hangi terör örgütünü hangi melaneti görmedik.

Binlerce dolar gazetelerinden maaş alan o insanlara sesleniyorum. Kalemleriniz devlete karşı cellatlık için hep bilenmiş oldu. Kalemleriniz bu milletin dirliğine karşı cellatlık için hep bilenmiş oldu. Bir gün bu insanların vicdanına dokunmadınız. Bir gün bu ülkenin birliği için, beraberliği için nasıl bir gayret gösteririm diye bir düşünce içerisinde olmadınız. Darbe şakşakçısı oldunuz. Darbenin meşruiyetini nasıl sağlarım diye bir anlayış içerisinde oldunuz"


Haberin Özeti

İçişleri Bakanı Soylu, Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olaylarla ilgili olarak CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na tepki gösterdi.
• "Bir siyasi parti il başkanının terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var?"
• "Bu ülke, çok badire geçirdi, çok zorluklardan geçti. Bu tip militan ruhlu insanları da ülkenin huzurunu bozmak isteyen siyasileri de çok gördü."
<p>ATV'nin reyting rekorları kıran başrolünde Burak Özçivit'in rol aldığı Kuruluş Osman dizisi Türk

Ahmet Yenilmez 'Kuruluş Osman'ı' anlattı: Demirci Davut'un sahnelerine dikkat edin!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'dan ayrıldı

Muğla'da deniz suyu 20 metre çekildi