• $7,6405
  • €8,9847
  • 468.159
  • 1093.81
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
14 Şubat 2020 Cuma 17:16 | Son Güncelleme:

Son dakika haberi...İstanbul Bahçelievler'de bina çöktü! Soruşturma başlatıldı!

Son dakika haberi...İstanbul Bahçelievler'de bina çöktü! Soruşturma başlatıldı!

Son dakika haberi... İstanbul'un Bahçelievler semtinde 7 katlı bir bina çöktü. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Son dakika haberine göre; İstanbul Valiliği olayla ilgili açıklama yaptı.Valilik'ten yapılan açıklamada; "Kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltılan ve içinde kimsenin yaşamadığı belirtilen bir bina henüz bilinmeyen bir nedenle çökmüştür." ifadelerine yer verildi. Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır: binanın yıkımının yarın yapılacağını, çökmenin nedeninin ise kolon demirlerinin alınması olduğunu söyledi. Çöken binanın yanındaki apartmanda yaşayan ve yaralanan kadın; "Bina birden üstümüze yıkıldı. Benim de üstüme geldi. Torunum ve kızım yan odadaydılar" dedi. Son dakika haberine göre; çöken bina ile ilgili Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. İşte olay yerinden ilk fotoğraflar...

İstanbul Bahçelievler’de çöken bina ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı

İstanbul Bahçelievler'de 7 katlı boş bina çöktü. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve kurtarma ekipleri sevk edildi. 

Emek Caddesi Narlı Sokak'taki binanın kentsel dönüşüm amacıyla 1 ay önce boşaltıldığı öğrenildi.

Görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda, enkaz altında kağıt toplayan veya hurda toplayan birinin olma ihtimaline karşı çalışma başlatıldı. Çalışmalar hassas burunlu köpekler eşliğinde sürdürülüyor.

Yıkılan binanın etrafındaki binalar önlem amacıyla boşaltıldı. Enkaz bölgesine çıkan sokaklar da polis ekiplerince kapatıldı. 

Bina çökerken yanındaki binaya ve sokaktaki otomobillere de zarar verdi.

2.5 KATI KAÇAK ÇIKTI

1991 yılında yapılan binanın 2.5 katının kaçak olduğu bildirildi.

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır olayda şu ana kadar bir can kaybı olmadığını söyledi. 1 ay önce boşaltılan binanın yıkımının yarın planlandığını söyleyen Bahadır, "Çökmenin nedeni boşaltılan binadaki kolon demirlerinin satılmak üzere alınması" dedi.

Binanın mühürlü olduğunu belirten Bahadır, "Alt kata boş olduğu için kağıt toplayıcısı ve hurducıların girdiği söyleniyor. Bazı görgü tanıkları çıktığını söylüyor. Çalışmalar devam ediyor" diye konuştu.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili İstanbul Valiliği'nden de bir açıklama geldi. Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bahçelievler ilçemiz Siyavuspaşa Mahallesinde; alınan ilk bilgilere göre bugün 14.44'de kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltılan ve içinde kimsenin yaşamadığı belirtilen bir bina henüz bilinmeyen bir nedenle çökmüştür. Olay yerine AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edilmiş, çevrede güvenlik önlemleri alınmıştır. Çökme sırasında herhangi bir vatandaşımıza yönelik olumsuz bir durum olup olmadığı araştırılmaktadır. Gelişmelerden bilgi verilecektir."

BOŞ KAĞIDI VERMİŞTİK"

Siyavuşpaşa Mahallesi Muhtarı Selami Aykut, NTV canlı yayınına telefonla bağlanarak olayla ilgili bilgi verdi:

"Kentsel dönüşüm yapılmak üzere 1 ay önce boşaltılmıştı. Yıkılan bina sokağa doğru yıkıldı. Binada herhangi biri yaşamıyordu. Yıkım ekipleri yıkıp yenisine başlayacaklardı. Binaya boş kağıdı vermiştik. Her iki yanındaki bina ise yeni binalar."

YARALI KURTULAN KADIN KONUŞTU

 Bahçelievler'de çöken binanın yanındaki apartmanda yaşayan ve yaralanan kadın yaşadıklarını anlattı. Bahtiyar Cengiz, "Bina birden üstümüze yıkıldı. Benim de üstüme geldi. Torunum ve kızım yan odadaydılar" dedi. 

Bahçelievler, Siyavuşpaşa Mahallesinde bulunan ve kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltıldığı öğrenilen bina çöktü. Çökme sırasında yan binada yaşayan Bahtiyar Cengiz isimli kadın hafif şekilde yaralandı. Ambulansla Bahçelievler Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Cengiz tedavi altına alınırken, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Yaşadıklarını anlatan Bahtiyar Cengiz, "Bina birden üstümüze yıkıldı. Benim de üstüme geldi. Torunum ve kızım yan odadaydılar" dedi.

İŞTE İLK GÖRÜNTÜLER...

 

<p>İstanbul Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçede maske denetimi yaptı. Bu sırada gazetecile

Maske takmayanlara sitem etti, gözyaşlarına boğuldu: Böyle sonumuz ne olacak?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

WhatsApp'a çoklu cihaz desteği geliyor!

4 bin 500 yıllık mayadan aldığı örnekle ekmek yaptı