• $7,4682
  • €9,0752
  • 443.672
  • 1565.01
06 Ocak 2021 Çarşamba 13:09 | Son Güncelleme:

Son dakika haberi... Bahçeli'den "Boğaziçi" açıklaması: "Yasal yollardan rektör atanmış ve konu kapanmıştır"

Son dakika haberi... Bahçeli'den "Boğaziçi" açıklaması: "Yasal yollardan rektör atanmış ve konu kapanmıştır"

MHP Genel Başkanı Bahçeli son dakika açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Boğaziçi Üniversitesi olaylarına değinerek, "Boğaziçi Üniversitesi'ne yasal yollardan rektör atanmış ve konu kapanmıştır." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör atamasına ilişkin, "Boğaziçi Üniversitesi’ne yasal yollardan rektör atanmış ve konu kapanmıştır." ifadelerini kullandı.

Başörtüsü üzerinden siyaset yapanları eleştiren Bahçeli, şunları kaydetti:

Başörtüsü üzerinden kutuplaşma dinamiklerini harekete geçirmeyi planlayan faşist ve faziletsiz simalara elbette müsaade edilmeyecek, her zamanki gibi oyunları isabetle bozulacaktır. Bu kapsamda Ayasofya-i Kebir Camii Şerif’in açılmasını 2020 yılının felaket ve gözyaşı olaylarından birisi olarak lanse etmek kaygı ve utanç verici bir alçalmadır. Bu üslup Türk ve İslam düşmanlarının üslubudur.

Devlet Bahçeli, Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un darbe imalarına da tepki gösterdi. Bahçeli, "Sayın İlker Başbuğ’un, 4 Ocak 2021’de Cumhuriyet Gazetesi’nde neşredilen düşünce ve kanaatleri her zaviyeden sakıncalı, her cepheden sorunludur.

Bu şahsın mantık hataları, kafa karışıklığı ileri düzeydedir." dedi.


Haberin Özeti

MHP Genel Başkanı Bahçeli, gündemdeki Boğaziçi Üniversitesi, darbe imaları ve başörtüsüne karşı yapılan açıklamalara dair önemli değerlendirmelerde bulundu.
• "Boğaziçi Üniversitesi'ne yasal yollardan rektör atanmış ve konu kapanmıştır."
• "Başörtüsü üzerinden kutuplaşma dinamiklerini harekete geçirmeyi planlayan faşist ve faziletsiz simalara elbette müsaade edilmeyecek, her zamanki gibi oyunları isabetle bozulacaktır."
• "Sayın İlker Başbuğ'un düşünce ve kanaatleri her zaviyeden sakıncalı, her cepheden sorunludur. Bu şahsın mantık hataları, kafa karışıklığı ileri düzeydedir."
<p><strong>'Reformlar kamuoyuna sunma aşamasına geldi'</strong></p><p><strong>BAŞKAN ERDOĞAN'DAN ÖNE

19 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Edirne Müftülüğünde meydana gelen yangında ahşap bina kullanılamaz hale geldi

Hayvanat bahçesideki hayvanlar karın keyfini çıkarıyor