• $7,8619
  • €9,3115
  • 484.81
  • 1210.41
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
26 Haziran 2020 Cuma 12:09 | Son Güncelleme:

İzmir ve Manisa'da deprem mi oldu? Deprem kaç şiddetinde?

İzmir ve Manisa'da deprem mi oldu" Deprem kaç şiddetinde"

AFAD tarafından gelen bilgilere göre Manisa'de 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul, Aydın, Muğla ve İzmir gibi merkez illerde de hissedildi. Deprem nerede, kaç şiddetinde oldu? gibi soruların yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz.

AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre Manisa'nın Saruhan ilçesinden  Manisa'da deprem meydana geldiği aktarıldı. Deprem İzmir başta olmak üzere Bursa, İstanbul gibi Büyükşehirlerde de hissedildi. Deprem nerede, kaç şiddetinde oldu? sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz.

DEPREM NEREDE, KAÇ ŞİDDETİNDE OLDU?

AFAD'ın geçtiği son dakika bilgilerine göre, saat 10.21'de merkez üssü Manisa'nın Saruhanlı ilçesi olan 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi'ne (EMSC) göre ise sarsıntının merkez üssü, Manisa'nın Gölmarmara ilçesine dokuz kilometre mesafede. Manisa şehir merkezine 36 kilometre, İzmir şehir merkezine ise 68 kilometre.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, "Şu ana kadar valiliğimize herhangi bir hasar ihbarı yok." dedi. 

BAKAN SÜLEYMAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA!

İçişleri Bakanı Süleyman soylu twitter hesabından deprem ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu'nun açıklaması iu şekilde;

"Saruhanlı merkezde yapılan taramalarda şu ana kadar herhangi bir hasar tespiti ve ihbarı gelmemiştir. Kırsal taramalar devam etmektedir. Manisa Valiliğimiz ve AFAD kamuoyunu bilgilendirmeye devam edecektir."

<p>Editör-Kurgu: Ezgi Aşık / <a href='mailto:ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr<

İYİ Parti nereye?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kuşadası'nda iki deniz kaplumbağası karaya vurdu

Amida Höyük'te yapılan kazılarda 1800 yıllık kalorifer sistemi bulundu