• $ 6,8662
  • € 7,7516
  • 398.507
  • 114652
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
05 Haziran 2020 Cuma 23:44 | Son Güncelleme:

Son dakika deprem haberi: Malatya'da şiddetli deprem! Malatya Pötürge'de 5.0 ile sallandı...

Son dakika deprem haberi Malatya ilinden geldi! Malatya Pötürge'de saat 21.06'da 5.0 şiddetinde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından paylaşılan bilgiye göre deprem 7 km derinlikte gerçekleşti. Depremi hisseden vatandaşlar "Malatya'da deprem kaç şiddetinde oldu?" sorusunu sormaya başladı. Depremde can ve mal kaybı olup olmadığı henüz bilinmezken sarsıntıyı hisseden vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı. Haberimiz içerisinden AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler ve gelişmelerine ulaşabilirsiniz.

Son dakika deprem haberi: Malatya'nın Pötürge ilçesinde saat 21.06'da 5.0 şiddetinde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD'ın paylaştığı bilgiye göre deprem 7.0 km derinlikte gerçekleşti. Kandilli Rasathanesi ise depremin 5.3 şiddetinde gerçekleştiğini duyurdu. Deprem dakikalar içerisinde sosyal medyada trend olurken sarsıntıyı hisseden vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı. Depremde can ve mal kaybı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

SON DAKİKA DEPREM HABERLERİ

Malatya'nın Pütürge ilçesinde 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 21.06'da Pütürge ilçesinde 5 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

Depremin 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Sarsıntı, civar illerden de hissedildi.

AFAD SON DEPREMLER LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

MALATYA VALİSİ AYDIN BARUŞ'TAN AÇIKLAMA

Malatya Valisi Aydın Baruş, Pütürge ilçesindeki depreme ilişkin şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk haberi almadıklarını, araştırmaların sürdüğünü bildirdi.

Baruş, yaptığı açıklamada, Pütürge ilçesindeki deprem haberinin ardından bölgeye ekiplerin yönlendirildiğini ifade etti.

Ekiplerin sahada aktif olarak çalışmalarına devam ettiğini anlatan Baruş, 'Depreme ilişkin bölgeden şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk haberi almadık. Ekipler araştırmalarını sürdürüyor.' dedi.

20 EVDE AĞIR HASAR VAR

Malatya Valiliği: "(Pütürge merkezli deprem) Toplam 20 evde ağır hasar olduğu mahalle muhtarlarından öğrenilmiş olup herhangi bir can kaybı meydana gelmemiştir"

İYİ Partili Levent Özeren'in ahlaksız twitlerini Nuh Albayrak yorumladı

İYİ Partili Levent Özeren'in ahlaksız twitlerini Nuh Albayrak yorumladı

En güzel ve anlamlı Cuma mesajları resimli seçenekleriyle!

En güzel ve anlamlı Cuma mesajları resimli seçenekleriyle!

Libya ordusu Rus Wagner'in tuzakladığı mayınları sergiledi

Libya ordusu Rus Wagner'in tuzakladığı mayınları sergiledi

40 derece sıcaklıkta hazırlanıyor! Türkiye ve dünyadan yo&

40 derece sıcaklıkta hazırlanıyor! Türkiye ve dünyadan yoğun talep var