• $7,8187
  • €9,3602
  • 449.547
  • 1328.73
18 Kasım 2020 Çarşamba 09:40 | Son Güncelleme:

Sinemalar açık mı, ne zaman açılacak? Sinemalar kapatıldı mı?

Sinemalar açık mı, ne zaman açılacak" Sinemalar kapatıldı mı"

Tüm Türkiye'nin gözü Kabine Toplantısı kararlarına çevrilirken toplantı sona erdi. Sinemalar ile ilgili kısıtlama kararları da yakından takip edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanan Kabine Toplantısı sonrası yeni kararlar alındı. Peki, Sinemalar kapatıldı mı? Sinemalar ne zaman açılacak?

Sinemaseverlerin merak ettiği “Sinemalar kapatıldı mı?” sorusu yanıt buldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan yeni tedbirleri ve kısıtlamaları duyuran Erdoğan sinemalar ile ilgili alınan kararı açıkladı.

SİNEMALAR KAPATILDI MI, NE ZAMAN AÇILACAK?

Sinemalar kapatılacak mı sorusu düzenlenen Kabine Toplantısı sonrası yanıt buldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama göre sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak. Sinemalar yeni bir karar alınmadığı taktirde 1 Ocak 2021 tarihinde açılacak. 

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Erdoğan, Kabine Toplantısı'nda yapılan istişareler sonunda yeni tedbirleri hayata geçirmeye karar verdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Buna göre, hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Ara tatilde olan okullardaki eğitim öğretim yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek. Halen 65 yaş üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek. Alışveriş merkezleri, marketler, berber ve kuaförler gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak. Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

Kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek. Kıraathanelerimizin faaliyetlerini bir süre ara verilecek. Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek. Şehirlerimizin, ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek. İl hıfzıssıhha kurulları bu sınırlamayı genişletebilecek. Kamu ve özel sektör iş yerlerindeki esnek mesai düzenine ve mesai saatlerinin yoğunluk oluşturmayacak şekilde belirlenmesi uygulamasına hassasiyet gösterilecek. Tüm bu hususlarla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacaktır. Hep birlikte fedakarlık yaparak, inşallah bu salgın musibetinin üstesinden gelerek, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geleceğe bakacağız. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun."

<p>Türkiye’nin politik ve toplumsal gündemine temas eden “Bir Başkadır” dizisi Oğu

Bir Başkadır'a 'oryantalizm' eleştirisi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Vahşi doğanın yaşayan vampirleri

Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşılarda yan etkiler açıklandı