• $8,3185
  • €10,1216
  • 498.986
  • 1454.25
07 Mart 2021 Pazar 00:33 | Son Güncelleme:

Sokağa döküldük

Sokağa döküldük

Kısıtsız normalleşme! 4 aydır uygulanan 2 günlük yasağın sona ermesiyle vatandaşlar sahil ve caddeleri doldurdu. Restoran ve kafeler yüzde 50 kapasiteyle hizmet verdi. Uzmanlar ‘maske-mesafe' konusunda uyardı.

Kontrollü normalleşme kapsamında 4 aydır uygulanan hafta sonu sokak kısıtlaması kaldırıldı. Uzun bir aradan sonra erken saatlerde evlerinden çıkan vatandaşlar işlerine gitti, bazıları ise alışveriş yaptı. Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler, çok yüksek riskli iller dışında, Türkiye genelinde sabah 07.00 itibarıyla yüzde 50 kapasiteyle kapılarını açtı. Şanlıurfa'da kontrollü normalleşme ile getirilen serbestlikle vatandaşlar özellikle kentin simgesi tarihi Balıklıgöl Yerleşkesi başta olmak üzere, Rabia, Topçu meydanları ile tarihi ve turistik mekanlarda gezme imkanı buldu.

HAVALİMANLARI YOĞUNDU

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ise yoğun bir gün geçirdi. İç hatlara gelen yolcu bölümünde sabah başlayan yoğunluk öğle saatlerine kadar sürdü. Ekipler denetimlerini sürdürerek kuralları ihlal eden işletmeciler ve vatandaşlara işlem uyguladı. "Çok yüksek riskli" kategoride yer alan Edirne'de, Saraçlar Caddesi, Selimiye Meydanı ile trafikte yoğunluk gözlendi. Öte yandan kentte marketlere girişte HES kodu zorunluluğu getirildi. Yüksek riskli Konya'da da denetimler için polis ekipleri iki katına çıkarıldı.

İSTANBUL ANA BABA GÜNÜ

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmadığı ilk cumartesi gününde İstanbul'da vatandaşlar, sokaklara akın etti. İstiklal'deki sakinlik öğleden sonra yerini kalabalığa bıraktı. Restoranlar ve kafelerde boş yer kalmadı, trafik kilitlendi.

BUGÜN 39 İL EVDE, 42 İL SERBEST

İstanbul gibi yüksek 22 ve çok yüksek riskli 17 ilde kısıtlama dün akşam 21.00'de başladı. Mavi ve sarı kategoride olan 41 ilde ise kısıtlama kaldırıldı. 2 haftada bir güncellenecek risk haritasına göre, illerde uygulanacak yasaklar da değişecek.

Kırmızı kategorideki Aksaray Türkiye'de ilk kez dün tam kapandı.

<p>Almanya'nın Frankfurt kentinde tedavi için hastaneye giderken yolda rahatsızlanan Türk vatandaşı

Almanya'da hastaneye giden Türk vatandaşını darp ettiler

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı