• $7,8187
  • €9,3602
  • 449.547
  • 1328.73
26 Mart 2020 Perşembe 12:29 | Son Güncelleme:

Sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte son dakika açıklamaları

Sokağa çıkma yasağı gelecek mi" Sokağa çıkma yasağı olacak mı" İşte son dakika açıklamaları

Sokağa çıkma yasağı gelecek mi? sorusunun yanıtı gündemde yoğun olarak araştırılıyor. Covid-19 salgını hakkında açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Soylu sokağa çıkma yasağı hakkında açıklamalarda bulundu. İşte son dakika sokağa çıkma yasağı açıklamaları...

Son dakika sokağa çıkma yasağı açıklamaları vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Sokağa çıkma yasağı gelecek mi? sorusunun yanıtı milyonlarca vatandaş tarafından merak ediliyor. İçişleri Bakanı Soylu Covid-19 salgını hakkında açıklamalarda bulundu.

SON DAKİKA AÇIKLAMALARI

Bakan Soylu, "Güvenlik güçlerimizde esnek çalışma yok, herkes görevinin başında" dedi. Sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusuna yanıt veren Bakan Soylu, "Gerekirse tedbirleri yükseltebiliriz. Daha üst tedbirler almamız gerekiyorsa alırız" ifadelerine yer verdi. "Sosyal izolasyona uyuluyor mu?" sorusuna yanıt veren Bakan Soylu, "Ters bir şey söyleyeceğim belki ama... Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sıkıntı var. Ankara, İstanbul, İzmir'de şehir çekilmiş durumda" dedi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELECEK Mİ?

İçişleri Bakanı Soylu: "(Sokağa çıkma yasağı) Vatandaş kendi olağanüstü halini ilan ederse daha üst bir tedbir almaya şimdilik gerek olmayabilir." dedi.

Bakan Soylu, "Salgınla ilgili ortaya çıkan süreci izliyoruz. Şimdilik gerek yok, süre. farklı noktaya giderse olabilir." dedi.

Sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Bakan Soylu açıkladı!

BAKAN SOYLU SON DAKİKA AÇIKLAMALARI

Küresel olarak ilk kez böyle bir krizle karşı karşıyayız. Hepimizin yaşı bunu örnekleyecek bir vakayı yaşamadık. Dünyayı iyi takip ediyoruz, neler yapabileceğimizi değerlendiriyoruz.

Konuyu 24 saat içeriğinde izleyen sonuç izlemeye çalışan bir süreci de yaşamaya çalışıyoruz

65 yaş üstü için çok önemli kararlar aldık. Sağlık için çok önemli tedbirler aldık. Bu tedbirler yine bu konularla ilgili tedbir almaya devam ediyor.

65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için tüm kurumlarımız seferber oldu. Türkiye bu konuda örnek bir çalışma yürütüyor.

65 yaş üstünde kimsesiz, yalnız, hasta bunların hepsine ulaşılıyor.

3 grup kurduk bunlarla ilgili.

İlk olarak 112, 155 ve 156. İkincisi valilik ve kaymakamlarımız. Üçüncüsü ise aile hekimlikleri.

Şu ana kadar yaşlılarımızdan toplam 239 bin çağrı aldık.

Yüzde 83 yolcu trafiğinde düşüş söz konusu. Şehir içi trafikte 15 büyükşehiri baz aldık. Burada da ortalama yüzde 65 oranında şehir içi trafik yoğunluğunda düşme söz konusu oldu. Biz bunu olumlu görüyoruz. İşe gidiş geliş saatleride bizim ölçeğimiz içindedir.

Toplu taşıma araçlarında yüzde 65, bazı illerde yüzde 85 düşüş söz konusu. Türkiye genelinde de tebirler almaya çalışıyoruz.

Tüm polis, jandarma, belediye hopörlerimizden sürekli vatandaşlarımıza mesajlar gönderiyoruz. 65 üstü vatandaşlarımıza evde kalmalarının sağlık açısından iyi olacağıyla ilgili mesajlar ve bilgilendirmeler gönderiyoruz.

Bu konuda toplumsal bir osrumluluk oluştuğunu bildirmek istiyorum.

<p>Fransa'da tepkilere neden olan, güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güve

Fransa'da sokaklar savaş yeri

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları