• $7,8944
  • €9,3128
  • 482.898
  • 1206.95
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Ağustos 2020 Pazar 03:31 | Son Güncelleme:

Siz atlatabilirsiniz ama bir başkası çırpınarak ölüyor

Siz atlatabilirsiniz ama bir başkası çırpınarak ölüyor

Edirne Sultan 1. Murat Hastanesinde Enfeksiyon Uzmanı olarak görev yapan Dr. Alper Eker, vurdumduymaz vatandaşlar için ibretlik açıklamalarda bulundu.

50 gün yoğun bakımda yatan 40 yaşındaki kişinin ölüm anında çaresizce gözlerine baktığı belirten Eker şöyle konuştu: “Durumu çok ağır olan bir hastamın pıhtılaşma nedeniyle ayak parmakları kesilecek. Solunum sıkıntısı çeken bir başka hastam ise her dakika boğulma hissi yaşıyor. Siz rahat atlatabilirsiniz ama bir başkası çırpınarak ölebiliyor.”

‘BANA BULAŞMAZ DEMEYİN’ DEDİ 3 GÜN SONRA ÖLDÜ

Hatay’da korona tedavisi gördüğü hastanede sosyal medyadan ‘Bana bulaşmaz’ demeyin’ diye paylaşım yapan 2 çocuk babası Mustafa Sütlü hayatını kaybetti. Sütlü, şunları kaydetmişti: “Bana bulaşmaz demeyin. Kıyıdan köşeden vücuda girmiş işte, inşallah atlatırım.”

KRONİK HASTALIĞI OLAN LİSELİLERE UZAKTAN EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanlığı, kronik hastalığı olan liselilerin uzaktan eğitim alabileceğini açıkladı. Öğrenciler, e-Nabız Sistemi’nden alacakları belge ile okula başvurabilecek. Sorumluluk sınavları ise iki haftaya yayılarak 31 Ağustos-11 Eylül’de yapılacak. 

UMUMİ TUVALETLER RİSK

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer, salgında bulaş riskinin yüksek olduğu umumi tuvaletlere dikkat çekti: “Bu virüs sadece temasla, damlacık yoluyla bulaştığı için risk büyük. Ama dışkıyla idrarla başka sekresyonlarınızla vücudunuzdan atabiliyorsunuz. Pozitiftiniz ama negatifleştiniz, hala dışkınızla, idrarınızla, gözyaşınızla belki bu virüsü atabilirsiniz. Ama bunların şu ana kadar bulaş üstüne çok etkili olmadığını biliyoruz. Ama yine de hijyen kurallarına bu dönemde özellikle dikkat etmemiz lazım.”

<p>Gaziantep'te seyir halindeyken eline aldığı telefonla video çeken otobüs şoförü görenleri hayret

Otobüs şoföründen pes dedirten hareket: Direksiyon başında video çekti

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Oyuncu Selim Erdoğan cezaevinden çıktı! Yaşadığı zor günleri anlattı

20 Ekim altın fiyatları ne kadar, kaç TL oldu?