• $7,4635
  • €9,016
  • 438.387
  • 1524.49
15 Temmuz 2020 Çarşamba 13:12 | Son Güncelleme:

Siyasilerden 15 Temmuz mesajları: Ne unuturuz ne de unuttururuz

Siyasilerden 15 Temmuz mesajları: Ne unuturuz ne de unuttururuz

15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıl dönümünü maksadıyla siyasiler mesaj yayımladı.

"BİZDEN 251 VATAN EVLADINI GÖTÜRDÜ ANCAK ÜLKEYİ GERİYE GÖTÜRMEYİ BAŞARAMADI"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 15 Temmuz mesajı:

Şüphesiz, güçlükle beraber bir kolaylık vardır

İnşirah suresi, 5. ayet

60 Yıllık hesabın bir gecede görüldüğü, vesayetin son hamlesi, milletin son ve en kesin cevabı

15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. Yılının idraki içindeyiz.

Şurası açıktır ki Fetö, 15 Temmuz’un taşeronudur. O ihanetin arkasındaki akıl ise aslında darbeleri araç olarak kullanan, temel hedefi devleti ve medeniyetimizi kendine göre yeniden formatlamak olan ve bizim yıllardır vesayet zihniyeti olarak tarif ettiğimiz akıldır.

15 Temmuz gecesi meydanlarda veya sorumlu olduğu binada şehadeti ve gaziliği göze alan herkes, aslında neye karşı çıktığını ve kiminle mücadele ettiğini biliyordu. 28 Şubat Bin yıl sürecek;

bir sağdan bir soldan astık; millet egemenliğini yetkili organlar eliyle kullanır

sözleriyle tanıdığımız o zihniyet, bu ülkede yaşayan ve demokrasiye inanan hiçkimsenin yabancısı değildir.

Ülkemizi onyıllarca geriye götüren eski darbelerin aksine 15 Temmuz, bizden 251 vatan evladını götürmüş ancak ülkeyi geriye götürmeyi başaramamıştır. Güçlü devlet geleneğimiz ve Aziz Milletimizin demokrasiye bağlılığı, o geceyi, vesayetin tümden tasfiyesine vesile etmemize imkân tanımıştır.  

FETÖ ile mücadele kapsamında kaç operasyon yapıldı? Bakan Soylu açıkladı

"ZAFER GECESİ"

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: 15 Temmuz, aziz milletimizin tek vücut olup iradesini canı ve kanıyla koruduğu bir zafer gecesidir. #15Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.

"ONLAR ŞEHİD... BİZ ŞAHİD..."

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu "Onlar şehid... Biz şahid..." notuyla Twitter hesabından video paylaştı.

“DEMOKRASİ NÖBETİMİZ HİÇ BİTMEYECEK!”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: “Demokrasi Nöbetimiz Hiç Bitmeyecek!” Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz" notuyla özel bir video paylaştı

"TEKERRÜR EDENİN TARİH DEĞİL HATALAR OLDUĞUNU UNUTMUYORUZ"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü vesilesiyle yayımladığı mesajında; "15 Temmuz, ölümü göze alan fedakâr millet evlatları sayesinde bir zafere dönüşmüştür. Kahramanlarımızın emanetini korumalı ve demokrasi zaferini geleceğe aktarmalıyız. Tekerrür edenin tarih değil hatalar olduğunu unutmuyoruz." ifadelerine yer verdi.

"TÜRKİYE’NİN ENERJİSİ DARBELERE GEÇİT VERMEZ"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Türkiye’nin enerjisi darbelere geçit vermez" notuyla Enerji Bakanlığı binasının kırmızı ışıklarla boyanan fotoğrafını paylaştı.

"BAYRAĞIMIZIN ALTINDA, DEMOKRASİYE İNANÇLA HEP BİR VE GÜÇLÜYÜZ"

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca paylaştığı video ile çok sayıda beğeni aldı. Bakan Koca; yaralı gittiği hastanede bile Türk bayrağını elinde tutan bir vatandaşımızın videosunu paylaşarak; "15 TEMMUZ gibi bir zaferi, yaralı gittiği hastanede bile bayrağını elinde tutan bir halk kazanabilirdi. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnetimizi sunuyoruz. Bayrağımızın altında, demokrasiye inançla hep bir ve güçlüyüz." notunu düştü.

"UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ"

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; "Kim var diye seslenilince sağına ve soluna bakınmadan fert fert ben varım deyip koşan, vatanımızın birlik ve beraberliği için şehadete yürüyen #15Temmuz demokrasi mücadelesi kahramanlarını rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Unutmadık unutmayacağız…" notu ile 15 Temmuz şehitlerini andı.

"NE UNUTURUZ NE DE UNUTTURURUZ"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "15 Temmuz şehadet ve celâdet gecesini ne unuturuz ne de unuttururuz" dedi.

Bakan Albayrak, Twitter hesabından FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin 4'üncü yıl dönümü nedeniyle paylaşımda bulundu. Albayrak, "15 Temmuz şehadet ve celâdet gecesini ne unuturuz ne de unuttururuz. Geceye yenilmeyenlere selam olsun! Saygı, rahmet ve minnetle" ifadesini kullandı. Albayrak'ın paylaştığı videoda ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır. Geceye yenilmeyenler uçaklara, helikopterlere, tanklara, namlulara karşı duranlar, vakit sabaha döndüğünde istiklallerini ve istikballerini kurtarmış olmanın gururuyla ödüllerini aldılar. Malazgirt'i, İstanbul'un fethini, Çanakkale'yi yeniden yaşamayı göze almadan kimse bu vatanı parçalayamaz, bu milleti bölemez, bu devleti yıkamaz" sözleri yer aldı.

 “KARANLIK GÜÇLERE TESLİM OLMADIK”

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ”O geceyi atlatmamızda bütün şehitlerimiz gibi esnaflarımızın yeri büyük. Kahramanlıkları sayesinde vatan sevgisi ihaneti yendi. Milletimiz asla darbecilere, hainlere boyun eğmemiştir. Sokaklarımızın feneri olan esnaflarımız sayesinde zor imtihan gecesinde de bütün milletimizle beraber karanlık güçlere teslim olmadık. Esnaflarımız dik duruşlarıyla milletimizin omurgası olmaya devam ettiler. Biz de devletin imkanları çerçevesinde yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

<p><span>Hibe desteği ile girişimciliğe adım adanlar dünyaya açılıyor. Bu isimlerden biri olan Arif

Kıtır kabak tatlısı Avrupa'da trend oldu, 10 ülkeye ihracat yapılıyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye Kupası'nda çeyrek finale kalan takımlar

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2021)