• $ 5,3266
  • € 6,0458
  • 229.22
  • 101.971
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Sinsi oyun deşifre oldu

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’ı destekleme kararı alan Süleymancılar cemaatinde, gizlice Meral Akşener’in desteklenmesi yönünde belgeler ortaya çıktı.

x

Süleymancılar cemaatinin 24 Haziran seçimlerine yönelik sinsi takiyesi deşifre oldu. Cemaat kamuoyuna seçimde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceği imajı vermesine karşın cemaatte gizliden gizliye Millet İttifakı’nın desteklenmesi yönünde belgeler ve ses kayıtları ortaya çıktı. Cemaatin kurucusu Süleyman Hilmi Tunahan’ın torunları yaptıkları açıklamada bu karara “Maalesef 22.06.2018 tarihinde cemaatin merkezi yönetiminden tüm kurslara, bölge temsilcilerine gönderilen yazılı tamimde oy verilmesi istenen parti ve kişiyi gören, duyan hocalarımız, ihvanımız ve cemaatimizin kahır ekseriyeti çok büyük hayal kırıklığına uğramış olup, çok büyük hayretle derinden yaralanmış ve üzülmüştür” diyerek tepki gösterdi.  

TORUNLARI ATEŞ PÜSKÜRDÜ 

Süleymancıların bu planının deşifre olmasının ardından Süleyman Hilmi Tunahan’ın en Büyük Torunu Mehmet Beyazıt Denizolgun ile oğlu Fatih Süleyman Denizolgun cemaate büyük tepki gösteren bir açıklama yaptı. Açıklamada, “AK Parti, hizmet ve icraatlarıyla milletin partisi olduğunu, zamanın ruhunu yansıttığını her daim kanıtlamıştır. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyi, milletvekili seçimlerinde de AK Parti’yi, ve bizi seven tüm kardeşlerimizle birlikte destekleyeceğimizi beyan eder, kamuoyuna saygıyla duyururuz” denildi. 

İŞTE İHANETİN BELGESİ 

Süleymancıların İstanbul Sekretaryası tarafından kaleme alınan yazıda, “Muhterem büyüğümüzün duaları var. Milletvekili seçiminde İP (Millet İttifakı) Cumhurbaşkanı Seçimlerinde de Meral Akşener’e oy verilmesi arzu ediliyor” deniliyor. 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Pendik’te iddiaya göre aralarında alacak verecek meselesi olan şahısların kavgası kanlı bitti. Alaca

Silahla yaralanan kişiyi yerde defalarca tekmeledi

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Kahraman şehit Ömer Halisdemir 45 yaşında!

Borda verim 2 bin kata çıktı

Maksat Yarışmak Olsun - 15 Şubat 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - 15 Şubat 2019