• $8,0872
  • €9,6907
  • 463.262
  • 1408.14
14 Nisan 2020 Salı 23:20 | Son Güncelleme:

Singapurlu profesör koronavirüsün 3 özelliğine dikkat çekti! 'O hastaların sayısı sanılandan fazla... Bu, mücadeleyi zorlaştırıyor'

Singapurlu profesör koronavirüsün 3 özelliğine dikkat çekti! 'O hastaların sayısı sanılandan fazla... Bu, mücadeleyi zorlaştırıyor'

Singapur Ulusal Enfeksiyon Hastalıkları Merkezi Başkanı Profesör Leo Yee Sin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) taşıyan asemptomatik hastaların sanılandan fazla olduğunu ve bazı araştırmalara göre bu oranın yüzde 55-70 arasında olduğunu ifade etti.

Singapur gazetesi Strait Times'a demeç veren Ulusal Enfeksiyon Hastalıkları Merkezi Başkanı Profesör Leo Yee Leo, Kovid-19'la mücadeleyi zorlaştıran unsurlara mercek tuttu.

Sputnik'in haberine göre, asemptomatik hasta sayısının tahminlerin üzerinde olduğunu ve ABD, Çin ve İtalya'da yapılan araştırmalara göre bu hastaların oranının yüzde 70'lere varabileceğini kaydeden Leo, bu durumun yeni tip koronavirüsle mücadeleyi zorlaştıran üç unsurdan biri olduğunun altını çizdi.

Kovid-19'un zararsız ve orta dereceli bir hastalık olarak ortaya çıkmasının ancak virüs salgılamanın yüksek seviyede olmasını mücadeleyi zorlaştıran diğer unsur olarak niteleyen Leo, "Bu, enfekte bireylerin hastalığın ciddiyetini anlamamasına ve enfeksiyonu yayma tehlikesini fark etmeden rutin aktivitelerine devam etmesine yol açıyor" dedi.

Üçüncü unsur olarak Kovid-19'un yeni bir patojen olmasını gösteren Leo, Singapur'un tamamının bu virüse karşı hassas olduğunu belirtti.

Türkiye'nin koronavirüsle mücadeledeki başarısı ABD basınında... '88 ülke yardım istedi, Ankara hazırlıklıydı'

Yunan spikerin Türkiye hazımsızlığı! 'Dünyaya meteor düşse bile vazgeçmiyorlar'

<p>Kütahya'da Hanım Ç., bir süre önce uzaklaştırma kararı aldırdığı eski eşi tarafından iftar yemeği

Kütahya'da kan donduran olay: Eski eşi iftar yemeği sırasında bıçakladı

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı