• $8,5492
  • €10,0853
  • 495.469
  • 1351.59
23 Temmuz 2021 Cuma 16:30 | Son Güncelleme:

Şile'de denize girmek ne zamana kadar yasak? Şile'de denize girmek neden yasak?

Şile'de denize girmek ne zamana kadar yasak" Şile'de denize girmek neden yasak"

Şile'de denize girmek isteyen vatandaşlar için son dakika açıklaması Şile Kaymakamlığı tarafından yapıldı. Vatandaşlar aramalarında Şile'de denize girmek ne zamana kadar yasak? Şile'de denize girmek neden yasak? sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte detaylar...

İstanbul Şile, Marmara Bölgesi'nin kuzey doğusuna ve Karadeniz kıyısına yakındır. Vatandaşlar yaz aylarında sıklıkla burada denize girmeyi tercih etmektedir. Dün Şile Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından denize girmek yasaklandı. Peki, Şile'de denize girmek ne zamana kadar yasak? Şile'de denize girmek neden yasak?

ŞİLE'DE DENİZE GİRMEK YASAK MI?

Şile Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, üç kişinin cansız bedenine ulaşıldığı ilçede, denize girmek yasaklandı.

Şile Kaymakamlığı, ilçe sınırları içinde havanın rüzgarlı ve denizin dalgalı olması nedeniyle denize girmeyi yasakladı. Bölgedeki güvenlik tedbirleri de artırıldı.

Dün sabah saatlerinde Ayazma Plajı'nda 2 vatandaşın denize girdiği ve kaybolduğu belirtildi.

Açıklamada, "Kayıp olan 2 vatandaşımız için devam eden arama kurtarma çalışmaları neticesinde 23.07.2021 tarihinde, saat 14:10'da Ayazma Plajı'nda, denize girerek yoğun dalga ve akıntı nedeniyle kayıp olan B.M. isimli vatandaşımızın maalesef cansız bedenine ulaşılmıştır. Hali hazırda, Ayazma Plajı'nda yoğun dalga ve akıntı nedeniyle kayıp olan 1 vatandaşımız için arama ve kurtarma çalışmaları tüm unsurlarımız ile kesintisiz devam etmektedir." ifadeleri kullanıldı.

DENİZE GİREN 5 KİŞİ KAYBOLMUŞTU

Dün, Şile ilçesi Ayazma ve Kızılcaköy Plajı'nda serinlemek için denize giren 2'si yabancı uyruklu 5 kişi, bir anda dalgalara kapılıp gözden kaybolmuştu. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen ekiplerin yaptığı çalışmada, 1 kişi kurtarılırken, 1 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı.

Kayıp 3 kişiyi arama çalışmalarına havanın kararması üzerine dün akşam ara verilmişti. Şile Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, denize girmenin yasaklandığı duyurulmuştu.

Kaymakamlık, sabah saatlerinde, Kızılcaköy Plajı'nda kaybolan A.A'nın cansız bedenine ulaşıldığını bildirmişti.

  • Şilede denize girmek yasak mı
  • Şilede denize girmek neden yasak
  • Şilede kaymakamlığı
  • son dakika Şilede denize girmek yasak
<p>Kırıkkale'de S.Ö., sokak ortasında tartıştığı arkadaşları M.Ö. ile A.E.'yı tabancayla vurarak yar

Sokak ortasında dehşet saçtı

Kuzey Makedonya'nın zarafet sembolü... Osmanlı mirası Alaca Cami

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak