• $7,3895
  • €8,952
  • 436.834
  • 1489.51
06 Ocak 2021 Çarşamba 18:43 | Son Güncelleme:

SiBERAY "sahte sitelere" karşı uyardı: Bu tür linklere tıklamayın

SiBERAY "sahte sitelere" karşı uyardı: Bu tür linklere tıklamayın
AA

Emniyet Genel Müdürlüğünün eğitim ve farkındalık programı SİBERAY, vatandaşları "pandemi desteği" dolandırıcılığına karşı uyardı. "Pandemi desteği" ya da benzer isimlerle oluşturulan sahte site ve uygulamalara itibar edilmemesi gerektiğini vurgulayan SİBERAY, "Bu tür aldatıcı linklere tıklamayın, size ulaşan linkleri başkalarıyla paylaşmayın." dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğünün eğitim ve farkındalık programı SİBERAY, "pandemi desteği" ya da benzer isimlerle oluşturulan sahte site ve uygulamalara karşı vatandaşları uyardı.

AA'da yer alan habere göre, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığının internet kullanan vatandaşları bilgilendirmek ve internette yer alabilecek olumsuzluklardan korumak amacıyla oluşturduğu eğitim ve farkındalık programı SİBERAY'ın sosyal medya hesabından örnek dolandırıcılık yazışması, internet sitesi ile yazılımın zararını gösteren ekran görüntüsü paylaşıldı.

Paylaşımda yapılan uyarıda şunlar kaydedildi:

"Pandemi desteği ya da benzer isimler altında oluşturulan sahte site ve uygulamalar, zararlı yazılım yükleme amaçlıdır. Bu tür aldatıcı linklere tıklamayın, size ulaşan linkleri başkalarıyla paylaşmayın. Yetkili kurum ve kuruluşlarca yapılmayan duyurulara itibar etmeyin."

<p>'Dünyada bir pandemi gerçeği var. Türkiye'de pandemiyle mücadele ediyor. Ekonomik ve sosyal hayat

'Marketlerdeki etiket anarşisi önlenmelidir'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Rize'de gizlenen temaslılara karşı yeni önlemler uygulanmaya başlandı

Klozeti açınca dev yılanla göz göze geldi! İşte o korku dolu anlar...