• $7,8748
  • €9,2775
  • 482.085
  • 1205.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
22 Şubat 2020 Cumartesi 08:00 | Son Güncelleme:

Senatoda FETÖ'cülere operasyon

Senatoda FETÖ'cülere operasyon

ABD’nin New Jersey Demokrat milletvekili kendisine iş başvurusu yapan ABD-Türk vatandaşından şüphelenip bağlantılarını araştırdı.

Yavuz ATALAY – WASHINGTON 

Milletvekili, FET֒cü olduğunu tespit ettiği kişiyi işe almadı. AKŞAM’ın kongre kaynaklarından edindiği bilgilere göre, ABD meclisinde ve senatosunda da 4’ten fazla ismin hem iş başvurularının hem de görüşme taleplerinin aynı şekilde incelenerek reddedildiği ortaya çıktı. Senatörlere ‘Türkiye’yi konuşmak istiyoruz” diye başvuru yapanların da soruşturulduğu öğrenildi. AKŞAM’a konuşan kaynaklar, FETÖ bağlantısı olan kişilerin randevu almakta çok zorlandığını söyledi. 

ENES YÜKLÜ PARA ÖDEMİŞ 

FET֒cü Enes Kanter’in ise yüklü ödemeler yaparak ilgili kişilerle görüştüğü ortaya çıktı. Senatörlerin artık Türkiye’yi gerçek anlamda temsil eden kişilerle görüşmek istediği öğrenildi. Öyle ki, Türk temsilcilerle görüşen bir senatör, ziyaretçilere “Bugüne kadar hep FETÖ üyeleri gelip, Türkiye’yi kötüledi. Siz niye gelmediniz, biz sizlerle görüşmek istiyoruz” dediği öğrenildi. AKŞAM’ın görüştüğü 8 kongre çalışanı, senatoda ‘Gülen sempatizanı çalışan’ sayısında ciddi bir azalma olduğunu doğruladı. Öte yandan New Jersey, Pensilvanya, Virginia ve Maryland gibi eyaletlerde de FETÖ çalışanlarının yarı yarıya azaltıldığı iddia edildi. 
 

 

<p>Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılışı yapılan ve 'asrın projesi' olar

'Asrın projesi' askılı boru sistemiyle Anadolu'dan KKTC'ye su taşıyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

En çok dolar milyarderi hangi ülkede yaşıyor

Haftanın ilk iş gününde İstanbul'da trafik durma noktasına geldi