• $7,4837
  • €9,0388
  • 442.101
  • 1556.77
09 Ocak 2021 Cumartesi 07:01 | Son Güncelleme:

'Sen de oğlunu PKK'dan iste'

'Sen de oğlunu PKK'dan iste'
- OSMAN NURİ CERİT

“Çocuklarım terörist değil” diyerek Demirtaş'ın bırakılmasını isteyen anne Demirtaş'a Diyarbakır annelerinden davet geldi.

HDP önünde evlat nöbeti tutan annelerden Türkan Mutlu, “Benim oğlum terörist değil, serbest bırakın” diyen Selahattin Demirtaş’ın annesi Sadiye Demirtaş’a çağrıda bulundu. Mutlu, Demirtaş’ın ağabeyi Nurettin Demirtaş’ın da PKK yöneticisi olduğunu hatırlatarak, Sadiye Demirtaş’a “Gelin siz de oğlunuz Nurettin’i PKK’dan isteyin” dedi.

1994’te PKK’nın yan örgütü YCK üyeliğinden 11.5 yıl hapis yatan Nurettin Demirtaş, 2007’de DTP eş genel başkanı oldu; çürük raporu sahte çıkınca askere alındı; tezkereden sonra PKK’ya katıldı.

Kızı PKK tarafından kaçırılan Türkan Mutlu, “ Selahattin Demirtaş’ın annesi oğlunu istiyor. Madem o da benim gibi annedir, neden Nurettin Demirtaş’ı PKK’dan istemiyor” dedi.

BAŞKAN’I BEKLİYORUZ

Bu arada Van’dan 2012 yılında 13 yaşındayken, kaçırılan kızı Şeyma için oturma eylemine katılan Nazlı Sancar, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın geleceği haberini de aldık. Çok sevindik. Dört gözle onun yolunu bekliyoruz. İnşallah o da bizim aramıza gelir” diye konuştu. 

HAKKARİ’DE DE EVLAT NÖBETİ 

Hakkari’de terör mağduru aileler, HDP İl Başkanlığı önüne kadar yürüyüş düzenleyerek, oturma eylemi yaptı. Kızının 4 kişi tarafından kandırılarak dağa götürüldüğünü belirten Esmer Koç, “HDP neyse PKK da odur. HDP bir telefonla bizim çocuklarımızı getirebilir. Ölene kadar bizler HDP’nin peşindeyiz” dedi. 

<p>AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Kübranur Uslu, İBB Meclisi’nde CHP'nin

İBB Meclisi'nde CHP'yi susturan konuşma: Gerçekten bıktım, bıktık!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Haftanın yalanları

Bu besin vücuttaki tüm iltihabı kurutuyor!