• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
13 Nisan 2021 Salı 22:28 | Son Güncelleme:

Selçuk Bayraktar'dan algı operasyonuna sert tepki: Şam şeytanları gibi tepinmeye devam edebilirsiniz

Selçuk Bayraktar'dan algı operasyonuna sert tepki: Şam şeytanları gibi tepinmeye devam edebilirsiniz

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin Kanada'dan SİHA parçaları aldığına yönelik haberlere tepki gösterdi. Bayraktar paylaşımda, "Kameranın yerlisini ASELSAN yıllar önce yaptı. Ambargo sanki yeniymiş gibi sevinenlere söylüyorum; Yine de Şam şeytanları gibi tepinmeye devam edebilirsiniz." dedi.

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin Kanada'dan SİHA parçaları aldığına yönelik haberlere tepki göstererek, "Kameranın yerlisini ASELSAN yıllar önce yaptı. Gayet başarılı görüyor, işaretliyor, yurt içi hatta yurt dışına dahi ihraç edildi. Ambargo sanki yeniymiş gibi sevinenlere söylüyorum; Yine de Şam şeytanları gibi tepinmeye devam edebilirsiniz." ifadelerini kullandı.

"YİNE DE ŞAM ŞEYTANLARI GİBİ TEPİNMEYE DEVAM EDEBİLİRSİNİZ"

Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Kameranın yerlisini ASELSAN yıllar önce yaptı. Gayet başarılı görüyor, işaretliyor, yurt içi hatta yurt dışına dahi ihraç edildi. Ambargo sanki yeniymiş gibi sevinenlere söylüyorum; Yine de Şam şeytanları gibi tepinmeye devam edebilirsiniz."

NE OLMUŞTU?

Kanada, Türkiye'ye insansız hava araçlarında kullanılan teknolojik ürünlerin ihraç izinlerini iptal ettiğini açıklarken Sanayi Bakanı Mustafa Varank ilgili ürünlerin Kanada'dan ithal edilmediğini Türkiye'de üretildiğini söylemişti.

Sanayi Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

"Şöyle bir baktım, bu haberi görüp mutluluktan uçan baya kişi var. Yazık! Sevinçleri kursaklarında kalsın diye söyleyeyim: Türkiye'nin Kanada'dan ithal ettiği herhangi bir SİHA parçası yok. SİHA'lara faydalı yük olarak takılan kameralar vardı, onu da artık ASELSAN üretiyor."
<p>Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı te

MSB: 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı