• $8,6377
  • €10,139
  • 493.855
  • 1393.96
15 Eylül 2021 Çarşamba 23:30 | Son Güncelleme:

Selçuk Bayraktar paylaştı: Bu teknolojide dünyanın en iyisi TSK

Selçuk Bayraktar paylaştı: Bu teknolojide dünyanın en iyisi TSK

Selçuk Bayraktar katıldığı bir televizyon programında savunma sanayiine ilişkin merak edilen soruları yanıtladı. Bayraktar yaptığı açıklamada, "Dünyada İHA teknolojisini en iyi kullanan kuvvet kimdir diye sorsalar bana, TSK derim. Türkiye açık ara herkesten çok daha karmaşık, ileri operasyonlarda ve çok daha ileri düzeylerde İHA teknolojisini kullanıyor." dedi.

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, katıldığı televizyon programında savunma sanayiine ve gündeme ilişkin merak edilen soruları yanıtladı.

Bayraktar, "Dünyada İHA teknolojisini en iyi kullanan kuvvet kimdir diye sorsalar bana, TSK derim." diyerek savunma sanayiinde gelinen son noktayı aktardı.

"Türkiye açık ara herkesten çok daha karmaşık, ileri operasyonlarda ve çok daha ileri düzeylerde İHA teknolojisini kullanıyor." diyen Selçuk Bayraktar, "Bu teknolojiyi kullanmak, adapte etmek o kadar kolay değil." diye de ekledi.

BAYRAKTAR TB2 GİZLİ YÜRÜTÜLEN BİR PROJEYDİ

Bayraktar TB2 gizli yürütülen bir proje olduğunu dile getiren Bayraktar "Türk Silahlı Kuvvetleri için terörle mücadelede büyük üstünlük sağlayacak teknolojiyi teslim ettik ama ilk rahatsızlık sesi bazı siyasilerden geldi. Neden rahatsız oldular anlamadık." dedi.

<p>'TeknoFest gerçekten de dünyada rekor kırıyor ama rakamları  bilmesek bile biz gelen ilgilerden r

TeknoFest 2021: Yeni Yeteneklerin Keşfi ve Milli Başarıların Sergisi

Adıyaman'da heyecanlandıran keşif

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TEKNOFEST'te incelemelerde bulundu

Çıplak gözle göremeyeceğiniz detaylar