• $8,634
  • €10,1388
  • 486.294
  • 1419.43
24 Ağustos 2021 Salı 07:59 | Son Güncelleme:

Şehitlerin intikamı alındı! MİT'ten nefes kesen operasyon

Şehitlerin intikamı alındı! MİT'ten nefes kesen operasyon

MİT'in Sincar'da gerçekleştirdiği nefes kesen operasyonda, terör örgütü PKK-YPG'nin Suriye sorumlularından İran uyruklu Renas Roj kod adlı Selahaddin Şahabi araç içerisinde hareket halindeyken SİHA tarafından nokta operasyonla öldürüldü. Terörist Afrin'de şehit edilen 11 askerimizin katiliydi.

PKK'nın Irak ve Suriye'deki tepe kadrolarına yönelik son bir hafta içinde gerçekleştirilen nokta operasyonlar kesintisiz sürüyor.

Sabah'ta yer alan habere göre PKK-YPG'nin sözde Askeri Konsey Üyesi ve Heseki-Kamışlı karargâh sorumlusu İran uyruklu Renas Roj kod adlı Selahaddin Şahabi'nin araçla Haseki'den çıkış yaptığı MİT tarafından tespit edildi. Teröristin içinde bulunduğu aracı takibe alan MİT, sivil yerleşim alanından uzaklaşmasını bekledi. Araç Haseki-Kamışlı arasındaki Ali Fero mevkiinde önceki gün 14.00'te seyir halindeyken TB-2 Bayraktar Silahlı İnsansız Hava Aracıyla nokta atışla vuruldu.

İşte operasyona dair ayrıtılar...

Akıllı mühimmatla vurulan araçta terörist Selahaddin Şahabi ile şoförü ve koruması öldürüldü. Terörist Şahabi, omurgasını sözde Suriye Demokratik Güçleri'nin oluşturduğu PKK'nın Suriye kolu YPG'nin Askeri Konsey üyesi ve karargâh sorumlusuydu. Terörist Şahabi, 20 Ocak 2018'de Afrin ve bağlı kasabalarına yönelik TSK'nın gerçekleştirdiği Zeytin Dalı harekâtında bin 500 teröristten sorumluydu.

TÜNELDEN KAÇMIŞTI

Terörist Şahabi'nin talimatı ve planlamasıyla Afrin'e bağlı Cinderesi'nde 10 Şubat 2018'de bir helikopterimizin düşürülmesi ve sonrasında çıkan çatışmada 11 askerimiz şehit olmuştu. Devam eden çatışmalarda yüzlerce teröristin etkisiz hale getirilmesinden sonra terörist Selahaddin Şahabi, yeraltı tünellerinden kaçarak Mehmetçiğin elinden kurtulmayı başarmıştı.

  • MİT son dakika operasyon
  • Sİncar operasyon
  • PKKya ağır darbe
<p>Seçim tarihi yaklaştıkça Millet İttifakı'nın müstakbel adayını belirleme gerilimi giderek bir bil

Millet İttifakı'nda kriz patlak verdi! İşte Karamollaoğlu'nun adayı

Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanında çalışmalar hızla devam ediyor

Ani Örenyeri'ndeki kazılarda Selçuklu kümbeti ve mezarlığı bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanını helikopterden inceledi