• $7,9018
  • €9,3053
  • 482.43
  • 1205.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
26 Temmuz 2020 Pazar 18:13 | Son Güncelleme:

Şehit eşi ve 15 Temmuz gazisine hakaret etti! Çirkin paylaşıma gözaltı

Şehit eşi ve 15 Temmuz gazisine hakaret etti! Çirkin paylaşıma gözaltı
AA

Sosyal medya üzerinden 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan İbrahim Yıldız'ın eşi Esma Kılıçaslan, 15 Temmuz gecesi yaralanan Adviye Gül İsmailoğlu ile Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan'a hakaret eden şahıs gözaltına alındı.

Şehit eşi ve 15 Temmuz gazisine sosyal medyadan hakaret eden Saadet Partisi Tokat Teşkilatı üyesi E.S. gözaltına alındı.

E.S. hakkında, Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan ve 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden İbrahim Yılmaz'ın eşi Esma Kılıçaslan ile 15 Temmuz gecesi yaralanan Adviye Gül İsmailoğlu'na sosyal medyadan hakaret ettiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında Tokat Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan E.S. emniyete götürüldü.

BAKAN SELÇUK'TAN KINAMA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan ve 15 Temmuz şehidinin eşine yapılan çirkin söylemleri kınadı.

Selçuk, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "15 Temmuz şehidimizin kıymetli eşi Esma Hanım ve Hilal Kaplan'a yapılan çirkin söylemleri şiddetle kınıyorum. Özellikle sosyal medyada her gün artan nefret dilinin açtığı ve açacağı yaraların tez vakitte farkına varmalıyız." ifadesini kullandı.

BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAK

15 Temmuz Şehidi İbrahim Yılmaz’ın eşi Esma Kılıçaslan,  15 Temmuz gecesi yaralanan Adviye Gül İsmailoğlu ve Hilal Kaplan'a Twitter üzerinden yapılan saldırıya ilişkin Çağlayan Adliyesinde saat 11.00’de TÜRKAD, KADEM, 15 Temmuz Derneği ve Uluslararası Medya Derneği (UMED) tarafından  basın açıklaması ve suç duyurusu yapılacak.

Editör: Eda Cabul <a href='#0'>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

Yeni doğalgaz rezervinin ekonomiye etkisi nasıl olacak?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da kaçak silah imalathanesine baskında yakalanan 3 şüpheli tutuklandı

Balık pişirirken yapılan hatalara dikkat!