• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
26 Kasım 2020 Perşembe 16:07 | Son Güncelleme:

Sancaktepe'de tapu sorunları çözüme kavuşuyor: 30 aile daha tapusunu aldı

Sancaktepe'de tapu sorunları çözüme kavuşuyor: 30 aile daha tapusunu aldı
IHA

Sancaktepe Belediyesi ilçede yaşanan tapu sorunlarını çözüme kavuşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Veysel Karani Mahallesi'nde yıllardır tapularına kavuşmayı bekleyen 30 aile daha düzenlenen törenle tapularına kavuştu.

Sancaktepe Belediyesi ilçede yaşanan tapu sorunlarını çözüme kavuşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Veysel Karani Mahallesi’nde yıllardır tapularına kavuşmayı bekleyen vatandaşlar düzenlenen törenle tapularına kavuştu.

İHA'da yer alan habere göre, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü programda konuşma yaptı.

Döğücü, görev süresi boyunca belediye olarak en büyük hedeflerinin tapu sorunundan arınmış, gündeminde tapu problemi olmayan bir Sancaktepe olduğunun altını çizerek “Vatandaşlarımız ile özelikle Halk Günleri ve mahalle toplantılarında bir araya geldiğimizde tapularla ilgili tarafımıza bildirilen sorunların çözüm noktasında çok gayret sarf ettik." ifadelerini kullandı.

"Vatandaşımızın menfaatine uygun olacak şekilde pazarlıklar yaparak bugün 30 tapuyu daha hak sahiplerine teslim ettik" diyen Döğücü, "Görev sürem boyunca toplamda 435 tapu teslim ettik. İlçemizde bulunan diğer bölgelerde de tapu ve mülkiyet sorununu çözme hususunda çalışmalarımız sürüyor. Amacımız tapu sorunu çözüme kavuşturup gündemimizden çıkarmaktır. Hak sahiplerine tapu dağıtımları önümüzdeki günlerde de devam edecek. Sancaktepe’de tapusuz mülk kalmayacak. Sancaktepe’de ikamet eden her komşumuz kendi tapulu mülklerinde oturmuş olacak” şeklinde konuştu.

Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü

Tapu dağıtım töreni, yapılan konuşmaların ardından hak sahiplerine tapu teslimi ile sona erdi. Konu ile ilgili düşüncelerini dile getiren vatandaşlar, tapularını almanın mutluluğu ve huzurunu yaşadıklarını belirterek Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü’ye teşekkürlerini iletti.

<p>Peki, reform paketlerinde gelinen son durum ne? Hukuk ve  ekonomide hangi başlıkları konuşacağız?

Reform paketlerinde son durum ne?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İğneada'da 250 tekne hamsi peşinde! Kasalar dolusu hamsiyle dönüyorlar

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ocak 2021)