• $ 6,7424
  • € 7,4112
  • 369.979
  • 103024
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
11 Kasım 2019 Pazartesi 02:30 | Son Güncelleme:

Sahte 'yetkili' servislere sanal bakanlık neşteri

Hükümet vatandaşların internette arama yaparken kandırılmaması için yetkili servislerin kayıtlı olduğu bir site kuruyor.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, tüketici ve firmalardan gelen şikayetler üzerine sahte yetkili servislere yönelik gerekli tedbirlerin alınması için Servis Bilgi Sistemi Projesi’ni (SERBİS) hayata geçireceklerini belirtti. Pekcan, yetkili servislere güvenilir tek bir kanaldan ulaşılabilecek yeni bir internet sitesi oluşturacaklarını açıkladı. 

HEPSİ TEK ÇATIDA 

Pekcan, “Site kullanıma açıldığında, tüketiciler firmaların güncel yetkili servis bilgilerine bu site üzerinden kolay ve doğru bir şekilde erişebilecek. Böylece sahte servislerin tüketicileri yanıltması ve mağdur etmesinin önüne geçeceğiz ve firmaların ticari itibarlarıyla marka değerlerini de koruyacağız. Proje tamamlandığında, tüketicilerin, ürünlerle ilgili sorun yaşadığında firmaların yetkili servislerine arama motorları gibi doğru bilgiye ulaşmada sorun yaşayacağı platformlardan değil, güvenilir tek bir kanaldan doğru bir şekilde ulaşmalarını sağlayacağız” dedi. 

YIL SONUNDA KULLANIMA AÇILACAK

Pekcan, söz konusu proje ile firmaların yetkili servis istasyonu bilgilerinin internet ortamında güncel olarak yer almasını amaçladıklarını ifade etti. Bakan Pekcan, projeye ilişkin sistem yazılım, kodlama ve tasarım aşamasının devam ettiğini belirterek, veri girişlerinin yapılması ve test aşaması tamamlandıktan sonra da yıl sonu itibarıyla internet sitesinin vatandaşların kullanıma açılacağını sözlerine ekledi. 


Evinin önünde araba çarpan kızın görüntüsü güvenlik kamerasına yansıdı

Evinin önünde araba çarpan kızın görüntüsü güvenlik kamerasına yansıdı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yeni kareler ortaya çıktı! İşte Yassıada'da yaşananlar...

Cuma namazıyla açılacaklar! Hummalı çalışmalar başladı