• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
30 Mart 2018 Cuma 01:00 | Son Güncelleme:

Sahte belgelerle mirascı oldular

Sahte belgelerle mirascı oldular

Resmi evrakta sahtecilik yapan dolandırıcılık çetesi kimsesiz ölen doktorun 25 milyon liralık mirasına kondu. Noter Başkatibi’nin elebaşılığını üstlendiği 4 kişilik şebeke çökertildi.

Devrim TOSUNOĞLU

İstanbul’da, 2015 yılında 88 yaşında ölen ve kimsesi olmayan Doktor Hatice Güzin Göllü’nün 25 milyonluk mal varlığını dolandırıcılar sahte belgelerle ele geçirdi. Doktorun evlatlığı olduğunu öne süren Ahmet K., mahkemeye sunduğu belgelerle Kadıköy’deki 23 daire, bir binanın 3’te biri, bankadaki 1 milyon 902 bin lirayla 80 bin doların sahibi oldu. Çete, gayrimenkullerden ayda 60 bin lira kira topladı.  

İMZALAR SAHTE ÇIKTI

Ahmet K.’yı mercek altına alan mali polis belgelerin noter tasdikli olduğunu belirledi. Ahmet K.’nın noter Başkatibi Ayhan K. ile de arkadaş olduğu anlaşıldı. Doktor Göllü’nün 1974 ve 1980 yılları arasında çalıştığı Okmeydanı ile Göztepe SGK hastanesindeki imza ve el yazı örnekleri alındı. Evlat edinme belgesindeki imzalarla hastaneden alınan imzalar birbirini tutmadı. Evlat edinme kararını verdiği öne sürülen emekli hakime de ulaşıldı. Evlatlık belgesindeki hakim imzasının ve evrakın sahte olduğu tespit edildi.

ELEBAŞI BAŞKATİP

Çalışmaların ardından, İstanbul ve Sakarya’da 6 adrese operasyon düzenlendi. Çetenin elebaşı olduğu belirlenen Noter Başkatibi Ayhan K., mirasın üstüne konan sahtekar Ahmet K., kira paralarını paylaştıkları öne sürülen tercüman Tamer O. ile bir hukuk bürosunda çalışan Murat G. gözaltına alındı.  

<h3><strong>Haftanın magazin başlıklarını Akşam Gazetesi Magazin Müdürü Barış Kocaoğlu ve Eda Cabul

Kerem Bursin kafelere gidenlere 'salak' dedi, Maldivler'e gitti!

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır

İzmir'de denizin yüzeyini 'deniz marulu' kapladı

Halk pazarları Covid-19 tedbirleriyle açıldı