• $7,5377
  • €9,0192
  • 411.751
  • 1541.8
19 Temmuz 2014 Cumartesi 02:03 | Son Güncelleme:

Sağlığın bedeli 15 bin lira

Sağlığın bedeli 15 bin lira

Bir yaşındayken hastaneyle tanışan Selin Su’nun hayatı kabusa döndü. Böbrek reflüsü teşhisi konulan küçük kızın yaşama tutunması 15 bin TL’ye bağlı.

ENDER TÜRKKAN/ MUĞLA

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde ağır böbrek reflüsü ve kalıtsal genetik hastası (kistik fibrusis) olan üç yaşındaki Selin Su Baş, kendisine uzanacak yardım elini bekliyor. Asgari ücretli işçi baba ile ev hanımı annenin tek çocuğu olan Selin Su’nun bir böbreği çalışmıyor, ameliyat edilmezse birçok organı daha işlevini yitirecek. Anne Hatice Baş, “Tavsiye ve araştırmalar sonucu ameliyatın Ankara’da yapılabileceğini öğrendik. Ancak 15 bin lira ödeme yapmamız gerekiyor. Şimdiye dek tüm tedavi giderlerini, babasının Sosyal Güvenlik Kurumu sigortası üzerinden karşıladık” diye konuştu. Anne Baş, küçük Selin’in tedavisi için 2 yılda 3 defa hastanede yattığını söyledi.

4 yaşında ilik nakli olması lazım

Baş, “Son kez 6 ay önce gittiğimiz hastanede kızımın sol böbreğinin çalışmaz duruma geldiğini öğrendik. Sağ böbreğinin ise yüzde 40’ı çalışıyor. Kanındaki alyuvarlar azaldığını için ameliyat edilmesi gerekiyor. Doktorlar eğer edilmezse böbreğinin yanı sıra başka organlarının da zarar görebileceğini söylüyor. Bu işlemlerin hiçbiri yapılmazsa kızımın 4 yaşında ilik nakli olması zorunlu olacakmış” dedi. 

<p>Ermenistan üzerindeki küresel güç mücadelesinin uzun süreceğini söyleyen Altınbaş Üniversitesi Öğ

Ermenistan'da neler oldu?

Ünlülerin başına gelen korkunç saldırı olayları

Bu yiyecekleri tüketirken dikkat! Bağımlılık yapıyor

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı