• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
30 Mart 2021 Salı 07:24 | Son Güncelleme:

Sağanak yağış geliyor, sıcaklıklar düşüyor

Sağanak yağış geliyor, sıcaklıklar düşüyor

Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamasına göre sıcaklıklar düşüyor, sağanak yağışlar geliyor. Marmara, batı ve orta Karadeniz, batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun doğusu sağanak yağışlar etkili olurken iç ve batı kesimlerde sıcaklıklar 3 ila 6 derece düşecek. İşte 30 Mart Salı güncel hava durumu raporu...

30 Mart Salı güncel hava durumu rapor nasıl? Meteoroloji'den yayımlanan son dakika güncel hava durumu raporuna göre sıcaklıklar düşerken sağanak sağışlar etkili olacak. Peki İstanbul'da hava durumu nasıl? İşte haberimizin detayları...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Giresun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun doğusunda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

Hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 3 ile 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Marmara ile Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riskine karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

30 MART İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ANKARA °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu yüksekleri kar yağışlı

İZMİR °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzeyi ile gece saatlerinden sonra iç kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 9°C

Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

TRABZON °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM °C, 7°C

Parçalı bulutlu

DİYARBAKIR °C, 17°C

Az bulutlu

  • meteoroloji son dakika
  • hava durumu raporu
  • sağanak yağışlar geliyor
<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü

Artvin'de yayla göçleri başladı