• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
23 Nisan 2021 Cuma 12:20 | Son Güncelleme:

Rusya ve AB arasındaki kriz derinleşiyor: Büyükelçi bakanlığa çağrıldı

Rusya ve AB arasındaki kriz derinleşiyor: Büyükelçi bakanlığa çağrıldı
DHA

Rusya Polonya'nın Moskova Büyükelçisini Varşova'nın üç Rus diplomatı sınır dışı etme kararıyla ilgili olarak Dışişlerine çağırdı.

Polonya'nın Moskova Büyükelçisi Krzysztof Krajewski, Varşova'nın üç Rus diplomatı sınır dışı etme kararıyla ilgili olarak Rusya Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldığı ifade edildi.

DHA'nın haberine göre, Rusya ile Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında yaşanan diplomatik kriz derinleşiyor. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Polonya'nın Moskova Büyükelçisi Krzysztof Krajewski, Varşova'nın üç Rus diplomatı sınır dışı etme kararıyla ilgili olarak bakanlığa çağrıldığını açıkladı.

NE OLMUŞTU?

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Varşova'ya yanıt olarak Rusya'nın 5 Polonyalı diplomatı Rusya'dan göndereceğini duyurmuştu. Polonya'daki Rus Büyükelçiliği'nin üç çalışanı daha önce Varşova yönetimi tarafından istenmeyen kişi ( persona non grata) ilan edilmişti.

Polonya Dışişleri Bakanlığı, söz konusu kararın "Diplomatik statü koşullarının ihlali ve Polonya Cumhuriyeti aleyhine faaliyetlerde bulunma" olduğunu açıklamıştı. Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zakharova da yaptığı açıklamada, Rus diplomatların sınır dışı edilmesinin Polonya'nın değil ABD'nin çıkarına olduğunu belirtmişti.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Yeni varyant hızla yayılıyor... Kovid geçirip, tat ve koku kaybı

Beynimizin parmak izi, hastalıkları veya kişileri tanımak için kullanılabilir mi?

Binlerce yıllık oluşum yok olma sürecini yaşıyor

''Tuz Gölü'nü 30 yıla kadar kaybedebiliriz'' Korkutan açıklama!

Kaş'ta 'yakıcı denizanası' istilası