• $8,6141
  • €10,2893
  • 493.749
  • 1417.64
25 Mayıs 2021 Salı 14:55 | Son Güncelleme:

Rusya Merkez Bankası'ndan IMF'ye sert eleştiri: Aynı kaplumbağa benziyor

Rusya Merkez Bankası'ndan IMF'ye sert eleştiri: Aynı kaplumbağa benziyor

Rusya Merkez Bankası Birinci Başkan Yardımcısı Sergey Şvetsov, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) tavsiyelerini hazırlamakta çok geç kaldığını belirterek, “IMF, kaplumbağa gibi.” dedi.

Rusya Merkez Bankası Birinci Başkan Yardımcısı Sergey Şvetsov, Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'da yaptığı konuşmada, IMF'ye yönelik eleştirilerde bulundu.

AA'nın haberine göre, 2020'nin sonbahar döneminde IMF'den faizleri düşürme tavsiyesi aldıklarını anlatan Şvetsov, "IMF, kaplumbağa gibi. Tavsiyesini herhalde sonbahar öncesinde, yaz ve ilkbahar dönemlerini analiz ederek verdiler. Tanrıya şükür, tavsiyelerini uygulamak zorunda değiliz." diye konuştu.

Sergey Şvetsov, IMF tarafından verilen tavsiyenin aksine faizleri yükselttiklerine işaret ederek, "Biz doğru olanı yaptık ve böylelikle fiyatlarda istikrar sağladık." dedi.

IMF, Kasım 2020'de yüzde 4'lük enflasyon hedefinin tutturulması için Rusya'ya para politikasını yumuşatma ve faizleri düşürme tavsiyesinde bulunmuştu.

Rusya Merkez Bankası ise martta aldığı kararla 2018'den bu yana ilk defa faizi yükselterek yüzde 4,5 seviyesine çıkarmıştı.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, üçüncü fazının ilk uygulaması gerçekleştirilen yerli Kovid-19 aşısıy

Başkan Erdoğan yerli aşının adını açıkladı

Sosyal medya fenomeni ofiste öyle bir şey yaptı ki

Karpuzdaki büyük tehlike! Böyleyse sakın yemeyin

Türkiye üretim üssü oluyor! İşte Türkiye'de akıllı telefon üreten firmalar