• $7,8128
  • €9,2645
  • 482.555
  • 1211.51
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
31 Ocak 2020 Cuma 10:15 | Son Güncelleme:

Rusya bağlantılı suç çetesine operasyon: 16 gözaltı

Rusya bağlantılı suç çetesine operasyon: 16 gözaltı

İstanbul'da, başını Andrea Maviye isimli Ukraynalı bir sabıkalının çektiği Rus, Ukrayna, Gürcü ve Azeri vatandaşlarından oluşan 16 kişilik bir çete polis tarafından düzenlenen operasyonlarla yakalanıp gözaltına alındı. Düşman çete lideri Loto Guli lakaplı Azeri çete elebaşı Nadir Salifev ve adamlarına silahlı saldırı yapmak için yurda giriş yaptığı belirlenen çeteden birisi kalaşnikof olmak üzere 12 silah ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, liderliğini Andrea Maviyea isimli Ukrayna vatandaşı bir sabıklının yaptığı 16 kişlik bir çetenin, Türkiye'de bulunan hasım çetesine yönelik saldırı yapmak üzere yurda giriş yaptığı ihbarını alması üzerine başlattığı soruşturmada, biri Rus, 3’ü Ukrayna, 4’ü Gürcü, 8’i Azerbaycan uyruklu çete üyelerinin kimlik ve kaldığı yerleri belirledi.

Azeri çete elebaşı Loto Guli lakaplı Nadir Salifev ve adamlarına silahlı saldırı düzenlemek üzere yurda giriş yaptığı ve Türkiye'de bir takım suç olaylarına karıştığı belirlenen çeteye tespit çalışmalarının ardından operasyon kararı alındı.

Sabah saatlerinde harekete geçen Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, tespit edilen çetenin aralarında çete elebaşınında bulunduğu 16 mensubunu kaldıkları adreslere düzenlediği baskınlarla yakalayıp gözaltına aldı. Çete mensuplarının kaldığı adreslerde yapılan aramalarda, 11 tabanca, kalaşnikof olarak bilinen AK 47 tipi uzun namlulu bir silah ve 222 adet mermi ele geçiren ekipler gözaltına aldığı çete mensuplarını emniyete götürerek sorguya aldı. Polisin çeteye yönelik çalışması devam ediyor.

DHA

<p>'DAHA BÜYÜK KERAMET Mİ OLUR?'</p><p>Türkiye'nin bugününe bir menkıbeyle bakabilmek... Tacettin  K

Menkıbeler ne söyler?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da 1 milyon 500 bin lira çaldığı iddia edilen şüpheliler yakalandı

Niğde'de 14 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi