• $7,8351
  • €9,2048
  • 477.576
  • 1123.25
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
20 Aralık 2016 Salı 09:40 | Son Güncelleme:

Suikastçi Mevlüt Mert Altıntaş kimdir FETÖ'cü mü nereli?

Suikastçi Mevlüt Mert Altıntaş kimdir FETÖ'cü mü nereli"

Türkiye ve Rusya, Büyükelçi Andrey Karlov suikastı ile sarsıldı. Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’a saldıran Mevlüt Mert Altıntaş kimdir? Mevlüt Mert Altıntaş’ın kimliğine dair detaylar ortaya çıkmaya başladı. Teröristin kimliğini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı. Mevlüt Mert Altıntaş kimdir sorusuna yanıt aranıyor.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov hain bir suikast sonucu öldürüldü. Andrey Karlov suikastını yapan Mevlüt Mert Altıntaş kimdir? Rus Büyükelçi suikastını yapan teröristin kimliği belli oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu teröristin kimliğini açıkladı. Peki, terörist Mevlüt Mert Altıntaş kimdir? Teröristin yaşamına dair izler ortaya çıkmaya başladı. İşte, Mevlüt Mert Altıntaş kimdir sorusunun yanıtı. Mevlüt Mert Altıntaş isimli çevik kuvvet polisi çıktı. Peki kimdir Mevlüt Mert Altıntaş FETÖ'cü mü aslen nereli?

FETÖ'CÜ POLİS İDDİASI

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, saldırganın İzmir polis okulundan mezun olduğu ve o dönemde örgütün ilgili okulda yapılanmasının bulunduğu belirtildi. Bu arada Prof. Dr. Yaşar Hacisalihoğlu, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında, saldırgan polisin ÖSYM sorularının çalınmasıyla ilgili davada şüpheli sıfatıyla ifade verdiğini duyurdu.

AİLESİ GÖZALTINA ALINDI

Rus büyükelçiyi öldüren Mevlüt Mert Altıntaş'ın ailesine yönelik operasyon başlatıldı. Saldırgan Mert Altıntaş'ın annesi, babası, kız kardeşi ve ev arkadaşı gözaltına alındı.

MEVLÜT MERT ALTINTAŞ KİMDİR?

Bakan Soylu'nun açıkladığı Mevlüt Mert Altuntaş'ın FETÖ ile bağlantıları da ortaya çıktı. Suikastçi Mevlüt Mert Altuntaş'ın FETÖ ile bağlantıları ortaya çıkmaya başladı. Polis kılığındaki teröristin 15 Temmuz darbe girişimi sırasında izinli olduğu ortaya çıktı...  Saldırganın sosyal medya sitesi Facebook'ta ilk paylaşımı yaptığı tarih de dikkat çekici: 7 Şubat 2012... Bu tarih MİT Müsteşarı Hakan'ın Fidan'ın FETÖ'nün yargıdaki militanları tarafından ifadeye çağrıldığı tarih.  Terörist Altuntaş'ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Hasan Yılmaz tarafından yürütülen 2010 yılı soru çalma soruşturmasında şüpheli olduğu belirtiliyor...

Polis üniformalı teröristin ayrıca FETÖ'ye bağlı Özel Körfez Dershanesi'nde eğitim gördüğü de belirtiliyor. 

RUS BÜYÜKELÇİ’YE SALDIRIDA 3 GÖZALTI

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde katıldığı resim sergisinde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından ölü olarak ele geçirilen saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş’ın memleketi olan Aydın’ın Söke ilçesinde operasyon başlatıldı.

Polis eşliğinde Altıntaş’ın ailesinin yaşadığı Söke’nin Çeltikçi Mahallesi’ndeki adrese gelen cumhuriyet savcısı evde arama başlattı. İlçede başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 2 kadın, sorgulanmak üzere Söke  İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

SALDIRGANIN ARKADAŞI DA GÖZALTINA ALINDI

Saldırgan polisin ev arkadaşı olan polis de soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

DÜNYADAN TEPKİ YAĞDI

İngiltere, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırıyı kınadı.

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Rus büyükelçinin silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin resmi Twitter hesabından açıklamada bulundu.

Açıklamasında Johnson, Rusya'nın Ankara Büyükelçisine yönelik düzenlenen "alçak cinayeti" duymaktan dolayı şok olduğunu belirterek, "Düşüncelerim elçinin ailesiyle birlikte. Bu ödlek saldırıyı kınıyorum." ifadelerini kullandı.

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore şahsi hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Büyükelçi Karlov'un eşi Marina Karlova ile ailesine başsağlığı dileklerini iletti. Moore, "Bu korkunç cinayeti şiddetle kınıyorum. Bahane yok. Mütevazi, misafirperverlik gösteren bir profesyoneldi." dedi.

ABD yönetiminden kınama

ABD yönetimi, Karlov’un silahlı saldırıya uğramasına ilişkin, “Kaynağı ne olursa olsun bu şiddet eylemini kınıyoruz." açıklamasını yaptı.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği ise elçilik hesabından Büyükelçi John Bass'in "Büyükelçi Karlov'a bu akşam düzenlenen haince saldırıyı şiddetle kınıyorum." açıklamasına yer verdi.

BM, Rus Büyükelçi Karlov'un öldürülmesini kınadı 

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, yaptığı açıklamada, Rusya'nın Ankara Büyükelçisine yönelik silahlı saldırıyı kınadıklarını belirterek, bu saldırının hiçbir meşru gerekçesi olamayacağını söyledi.

Stephane Dujarric, saldırının faillerinin yargı önüne çıkarılmasını umduklarını da sözlerine ekledi.

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Samantha Power da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, saldırıyı kınayarak, Karlov'un ailesine taziye dileklerini sundu.

Almanya'dan kınama

Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği de "Büyükelçi Karlov'un canice öldürülmesinden dolayı derinden şoke olduk. Rus meslektaşlarımızla birlikte yas tutuyoruz. #Ankara" mesajını paylaştı. 

<p>Editör:</p><p><a href='#0'>ayse.tunali@turkmedya.com.tr</a></p><p><a href='#0' >tuna.tunca

Fatih Terim, yönetimden Seri'yi istedi... Fenerbahçe, Perotti transferinde sona geldi! Ve daha fazlası Bir Dakikada Spor'da

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Deney amaçlı uzaya gönderilen ilk hayvanlar!

Hangi çorba hangi hastalığa iyi geliyor