• $8,086
  • €9,7885
  • 460.865
  • 1377.23
01 Temmuz 2018 Pazar 11:47 | Son Güncelleme:

Ruhat Mengi kimdir?

Ruhat Mengi kimdir"

"CHP'nin kazanacağı yerlere uçucu mühür göndermişler." diyen Ruhat Mengi'nin tweeti sosyal medyayı salladı. Bunun ardından "Ruhat Mengi kimdir" sorusu araştırılıyor.

Ruhat Mengi kimdir, kaç yaşında? Vatandaşlar yapılan açıklamaları yakından takip ediyorlar. "CHP'nin kazanacağı yerlere uçucu mühür göndermişler." diyen Ruhat Mengi'nin tweeti sosyal medyayı salladı. Gazetecilik yaptığı dönemde çok tartışılan bir muhalif dil kullanan Ruhat Mengi, son olarak İyi Parti lideri Meral Akşener ile yollarını ayırmıştı. 28 Şubat döneminde çok tartışılan manşetlere imza atan Hürriyet Gazetesi eski Yazı İşleri Müdürü Tufan Mengi'nin eşi olan Ruhat Mengi sosyal medyada günün konusu oldu. 

RUHAT MENGİ TWİTTER'DAN NE DEDİ?

Bugün 24 Haziran 2018. Tüm Türkiye sandık başında. Vatandaşlar, Cumhuriyet tarihinin en kritik seçimi olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi için oy kullanmaya devam ederken seçim yenilgisine bahane arayan muhalifler, manipülatif açıklamalarla dünyanın dikkatle takip ettiği tarihi seçime gölge düşürmeye çalışıyor. Bu kritik dönemeçte seçimlerden umudunu iyiden iyiye yitirmiş ama dışarı 'es' vermeyen ve milleti birbirine düşürmeye yeminli güruhun tüm olumsuz çabalarına karşı dikkat edilmesi gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığını kullanarak prim yapmaya çalışan Ruhat Mengi henüz sandıklar kapanmadan teyide muhtaç ve halkı tahrik edecek bir iddia ortaya attı. Mengi, muhalefet figürlerinin kamuoyunu şaşırtan ve kendi tabanlarının yansımasına aykırı olarak 4 benzemez ile (CHP-İP-SP-HDP) oluşturduğu proje ittifakın beklenen ilgiyi ve desteği alamadığını görmüş olmalı ki Twitter hesabından, "Arkadaşlar sabah bir arkadaşın kayınpederi oy kullandıktan sonra 1 -2 dk toparlanmak için kabinde oyalanmış sonra bakmış ki bastığı mühür uçup gitmiş. Uçucu mühür göndermişler CHP'nin kesin kazanacağı yerlerde kıyamet kopmuş tutanaklar falan tutulmuş. Lütfen herkese duyurun" iddiasını ortaya attı.

Oldukça tepki çeken ve halkı kışkırtmaya yönelik tarzda yazıldığı aşikâr olan bu tweet, sosyal medyada dalga konusu oldu.

İŞTE O TWEETLERDEN BAZILARI;

 

RUHAT MENGİ KİMDİR?

Ruhat Mengi, Ankara’da doğmuştur. Ortaokul ve liseyi Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nde bitirdi. Ruhat Mengi, ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nde eğitim görürken, son yılında yurtdışına İngiltere Machester Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Bölümü’ne geçti ve eğitimini 1978’de burada tamamladı. Stajını İngiltere’de Sitting bourne Shell Araştırma Merkezi’nde yapan Ruhat Mengi, Türkiye’ye döndükten sonra da Türkiye Petrolleri Araştırma Merkezi’nde bir süre mühendis olarak çalıştı.

Gazetecilik mesleğine Günaydın gazetesinde moda yazıları yazarak başladı. Aynı zamanda televizyonda da tartışma ve haber içerikli programlar sundu. 1989 yılı Ocak ayında Sabah Gazetesi’ne geçti. 2002 yılında Sabah Gazetesi’nden ayrılarak Vatan Gazetesi’ni kuran “Bağımsız Gazeteciler Grubu” arasında yer aldı.

Star TV’de, kendisinin hazırlayıp sunduğu “Her Açıdan” isimli haber programını yaptı. Vatan Gazetesi’nde köşe yazarı olarak görev yaptı.

İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri arasında yapılan anket sonuçlarına göre verilen ve 2010 yılında altıncısı düzenlenen İletişim Ödülleri’nde Ruhat Mengi’yle Her Açıdan isimli programı ile 2013 yılında da aynı Üniversitede “En İyi Gündem Programı” ödülüne layik görülmüştür

Ruhat Ünaldı, ilk evliliğini iş adamı Ahmet Biliktan ile yaptı. İki kızı oldu. Boşandılar. Ruhat Mengi, 1992 yılında gazeteci yazar Güngör Mengi ile ikinci evliliğini yapmıştır.

<h3>'AYNI FİKİR VE GÖRÜŞ SAHİPLERİ AYNI SİYASİ PARTİNİN UZANTILARI DÜN NE YAPIYORLARSA BUGÜNDE ONU Y

İftira atarak yapılmak istenen ne?

Lider Beşiktaş'a Sivas'ta coşkulu karşılama

Nemrut Krater Gölü çevresinde açılan kardelenler görsel şölen sunuyor

Pakistan'da Türk mimarın imzasını taşıyan eser: Faysal Camisi