• $9,3627
  • €10,9093
  • 533.486
  • 1417.7
27 Ağustos 2021 Cuma 07:35 | Son Güncelleme:

Rize aşıya koştu

Rize aşıya koştu

Türkiye'nin risk haritasında geçen hafta en çok vaka görülen 3'üncü il Rize'de vatandaşlar aşıya akın etti. Hastanelerin alarm verdiği kent, hızlı aşılamayla kısa sürede maviye döndü.

Doğu Karadeniz'de çay ve fındık hasat sezonlarıyla başlayan göçlerle birlikte koronavirüs vakaları da artışa geçti. Geçen haftaki risk haritasında 575.56 ile vakalarda 3'üncü sırada yer alan Rize'deki hastanelerde ilave Kovid servisleri açıldı. Artan vakalar üzerine aşı için vatandaşlar hastanelere koştu. Kent kısa sürede risk haritasında yüzde 77'i geçen aşılama oranı ile 'mavi' kategoriye girdi. Recep Tayyip Erdoğan Üniversite Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Gökhan Demiral, kentte son birkaç hafta içerisinde vaka sayılarının arttığını belirterek şöyle konuştu:

DOLULUK DÜŞÜŞE GEÇECEK

"Artan vakalar, halkımızda aşı duyarlılığının oluşması anlamında bizi sevindirdi. Bunun devam ederek aşıda yüzde 90'ları ve yüzde 100'ü hedefliyoruz. Yatak doluluk oranlarımızdaki artışın düşüşe geçmesini bekliyoruz. Sabırsızlıkla vatandaşlarımızın aşılarını tamamlamalarını ve tedbirlere uymalarını bekliyoruz. Çünkü an itibariyle yoğun bakımımız doldu. Ameliyatlarımızı ertelemek zorunda kalıyoruz."

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar