• $8,6642
  • €10,1662
  • 491.385
  • 1407.46
28 Ağustos 2021 Cumartesi 10:30 | Son Güncelleme:

Rıza Kayaalp kimdir, kaç yaşında? Milli güreşçi Rıza Kayaalp aslen nerelidir?

Rıza Kayaalp kimdir, kaç yaşında" Milli güreşçi Rıza Kayaalp aslen nerelidir"

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, bu akşam Tv8'in sevilen ve büyük bir ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye'ye konuk oluyor. Rıza Kayaalp kimdir, kaç yaşında? Milli güreşçi Rıza Kayaalp aslen nerelidir? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda milli güreşçi Rıza Kayaalp, bronz madalya mücadelesinde İranlı Amin Mirzazadeh'i yenerek madalyanın sahibi oldu. İşte hakkında tüm merak edilenler...

MasterChef Türkiye 2021'in bu akşam ekrana gelecek olan yeni bölümünde, MasterChef yarışmacıları, olimpiyat şampiyonlarıyla buluşuyor. Bu isimler arasında Rıza Kayaalp de bulunuyor. Rıza Kayaalp kimdir, kaç yaşında? Milli güreşçi Rıza Kayaalp aslen nerelidir? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. Rıza Kayaalp 10 Ekim 1989 tarihinde Yozgat'ın Kavurgalı köyünde dünyaya geldi.

MİLLİ GÜREŞÇİ RIZA KAYAALP KİMDİR?

Rıza Kayaalp 10 Ekim 1989 tarihinde Yozgat'ın Kavurgalı köyünde dünyaya geldi. İlkokul eğitiminin ardından 2000 yılında Yozgat Güreş Eğitim Merkezi'nde (GEM) Aydın Dal, Mustafa Doğan ve Mustafa Başer gözetiminde Grekoromen Stilde güreşe başladı.

İlk uluslararası madalyasını Yıldızlar kategorisinde 2005 Yılında Arnavutluk Tiran şehrinde 100 kiloda tüm rakiplerini yenerek Yıldızlar Avrupa Şampiyonu olarak kazandı. Aynı yıl Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübüne transfer olarak Olimpiyat Şampiyonu olan Mehmet Akif Pirim'in gözetimde hem sporda hem de eğitim alanında hızla basamakları tırmanan Kayaalp, 2006 yılında liseden mezun olduktan sonra, Aksaray Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu kazanarak bu okuldan da mezun oldu.

İlk Uluslar arası madalyasını Yozgat GEM'de alan Kayaalp, Lise yıllarında ASKİ Güreş kulübüne transfer oldu. ASKİ'de, Teknik direktörlük yapan Mehmet Akif Pirim'in elinde yetişti. Çocukluğundan beri güreşin içinde büyüyen Kayaalp, Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonalarında sayısız madalya aldı. Dünya Güreş Birliği tarafından dünyanın en iyi güreşçisi seçildi.

Brezilya'nın Rio de Janeiro şehrinde düzenlenen 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları'nda grekoromen stil 130 kiloda gümüş madalyanın sahibi oldu.

  • Rıza Kayaalp kimdir
  • Rıza Kayaalp kaç yaşında
  • Rıza Kayaalp aslen nereli
  • Rıza Kayaalp kaç kilo
  • Rıza Kayaalp boyu
<p>Dünyanın en büyük havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapılarını açtı. Atatürk Haval

TEKNOFEST heyecanı Atatürk Havalimanı'nda başladı

Bodrum'un suyunu karşılayan Mumcular Barajı yüzde 10'luk seviyenin altına düştü

İETT tarihinin aynı hatta çalışan ilk şoför çifti

Van Gölü'nde binlerce yıllık mikrobiyalitler görüntülendi