• $8,8588
  • €10,3644
  • 498.446
  • 1394.95
5 Haziran 2021 Cumartesi 10:35 | Son Güncelleme:

Lokanta, kafe ve restoranlar hafta sonu hangi saatlerde açık olacak? Restoranlar saat kaça kadar açık?

Lokanta, kafe ve restoranlar hafta sonu hangi saatlerde açık olacak" Restoranlar saat kaça kadar açık"

1 Haziran 2021 itibariyle yeni normalleşme süreci başladı. Hafta içi ve hafta sonları dışarda vakit geçirmek isteyen vatandaşın gündeminde "restoran açılış ve kapanma saatleri" var. İnternet aramalarında sıklaşan "restoran, kafe ve lokantalar hafta içi ve hafta sonu kaçta açılıp kaçta kapanıyor?" sorusunun yanıtı haberimizde.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni normalleşme süreciyle restoran, lokanta ve kafelerin hafta içi ve hatfa sonu çalışma saatleri bir çok vatandaş tarafından merak ediliyor. 1 Haziran itibariyle uygulamaya geçilen yeni normalleşme ile birlikte restoran ve kafe gibi işletmelerin açılış ve kapanış saatlerini belirleyen genelge yayınlandı. Peki Restoranlar saat kaça kadar açık? Lokanta, kafe ve restoranlar hafta sonu hangi saatlerde açık olacak?

RESTORANLARIN ÇALIŞMA SAATLERİ

Yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00'e kadar paket servisini sürdürebilecek. Bu mekanlarda sokağa çıkma kısıtlaması olan pazar günü ise sadece paket servis hizmeti verilmeye devam edilecektir.

Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında yarından itibaren çalışabilecek.

Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır.

Kamu kurumlarındaki esnek mesai uygulaması yeni bir düzenlemeye kadar devam edecektir.

HAFTA SONU KAFELER AÇIK MI?

İçişleri Bakanlığı, valiliklere 'Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri' konulu genelge gönderdi. Genelge ile Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında haziran ayı boyunca uygulanacak kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabına ilişkin tedbirler duyuruldu.

Genelgede, restoran, lokanta, kafeterya, pastane gibi yeme içme yerlerinin Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirtilen tüm kurallara uyulması, masalar arasında her yönden 2 metre, yan yana sandalyeler arasında 60 santimetre mesafe bırakılması, aynı anda aynı masada açık alanlarında üç, kapalı alanlarında ise ikiden fazla müşteri kabul edilmemesi kaydıyla pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günlerinde 07.00-21.00 saatlerinde masada servis, gel-al ve paket servis, 21.00-24.00 saatlerinde ise sadece paket servis, pazar günleri ise 07.00-24.00 saatlerinde sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebilecekleri belirtildi.

Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde her bir işkolu/faaliyet alanı için ayrı ayrı belirlenen kurallara eksiksiz uyulması, kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi, çay ocağı gibi yerlerde herhangi bir şekilde oyun (kağıt-okey, tavla dahil) oynanmaması, aynı anda aynı masada açık alanlarında üç, kapalı alanlarında ise ikiden fazla müşteri kabul edilmemesi, sinema salonlarında yüzde 50 kapasite (bir koltuk dolu, bir koltuk boş) sınırına uyulması kaydıyla 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren (pazar günleri hariç) 07.00-21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir. Öte yandan kapalı yüzme havuzları, hamamlar, saunalar ve masaj salonları, nargile salonu/kafeleri ile gazino, taverna, birahane gibi işyerlerinin faaliyetlerine yeni bir karar alınıncaya kadar ara verilmesine devam edilecektir.

  • Restoranlar saat kaça kadar açık
  • hafta sonu restoran açık mı
  • hafta sonu dışarda yemek yasak mı
  • lokanta kaça kadar
  • kafeler kaça kadar açık
<p>İrili ufaklı,  kahverengi, yeşil, sarı. Bir boya paletini andıran doğa harikası  'Gökkuşağı Tepel

Yeryüzünün boya paleti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (27 Eylül 2021)

Koronavirüs kadar tehlikeli! Bu sorun erken ölüme sebebiyet veriyor!

Aydın'da heyecanlandıran gelişme! Giriş kapısı bulundu