• $8,3549
  • €9,957
  • 486.259
  • 1407.7
26 Temmuz 2020 Pazar 14:37 | Son Güncelleme:

Putin'den düşmanlarına gözdağı: Rus donanmasını benzersiz hipersonik sistemlerle donatacağız

Putin'den düşmanlarına gözdağı: Rus donanmasını benzersiz hipersonik sistemlerle donatacağız
İHA

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ‘Donanma Günü'nde donanma kuvvetlerine olan yatırımının artacağına dikkat çekerek düşmanlarına göz dağı verdi. Rus donanmasını benzersiz hipersonik sistemlerle donatacaklarını belirten Putin, birkaç gün sonra Rusya'nın üç farklı şehrinde bulunan tersanelerde 6 yeni savaş gemisi inşasına başlanacağını duyurdu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ‘Donanma Günü’nde düşmanlarına gözdağı vererek, Rus donanmasını benzersiz hipersonik sistemlerle donatacaklarını belirtti. 

"SAVAŞ GEMİLERİ İNŞASINA BAŞLIYORUZ"

Rusya Devleti’nin donanma kuvvetlerine yaptığı yatırımlardan övgüyle bahseden Putin, donanmanın benzersiz silahlarla ve özel ekipmanlarla donatıldığını söyleyerek, birkaç gün sonra Rusya’nın üç farklı şehrinde bulunan tersanelerde 6 yeni savaş gemisi inşasına başlanacağını duyurdu. Putin konuşmasını ‘Yaşasın Rusya’ diyerek bitirdi.

RUSYA DENİZALTILARINDAN HİPERSONİK FÜZELER FIRLATTI

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise, Donanma Günü’nde Amiral Gorshkov sınıfı fırkateynlerden Zircon hipersonik füzelerin fırlatıldığı belirtildi. Bakanlık açıklamayla birlikte Rusya’nın Kamçatka Adası çevresi başta olmak üzere birçok farklı noktada gösteri ve tatbikatın görüntülerini yayınladı. Tatbikat görüntülerinde gemilerden füzelerin fırlatılış anı, hedef yok etme, düşman gemilerine atış ve mevzilenme, karadan denize çıkarma gibi detaylar yer aldı. Donanma kuvvetlerinin gösteri ve tatbikatlarına Rusya Hava Kuvvetlerine bağlı araçlar ve kara birliklerinin de katıldığı açıklandı.

<p>Marmaris'te orman yangınında görevli Azerbaycanlı itfaiyecilerin Türk bayrağı duyarlılığı duygula

“Bayrak bizim her şeyimiz”

Uluabat Gölü, yeşile büründü

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Suver, Van'da incelemelerini sürdürüyor

Bursa'da kaza yapan 2 tır alev alev yandı