• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
31 Mart 2018 Cumartesi 01:00 | Son Güncelleme:

‘Proje terör örgütleri’nin hedefi Türkiye

‘Proje terör örgütleri’nin hedefi Türkiye

Son MGK toplantısında, terör örgütleri PKK, PYD, FETÖ ve DEAŞ için ‘Proje Terör Örgütü’ ifadelerinin kullanılması gözleri bir kez daha bu örgütlerin geçmişlerine çevirdi. Türkiye’ye karşı Batı tarafından destek sağlanan örgütler devreye sokuldu. Batı’nın tepkileri ise bu proje örgütlerinin gerçek sahiplerinin kim olduğunu ortaya koyuyor.

ŞAKİR AYDIN

VATANDAŞLARA DA EKONOMİYE DE ZARARLAR!

İşte Milli Güvenlik Kurulu (MGK) kararında dikkat çekilen bu örgütlerin ortaya çıkış hikâyeleri ve neye hizmet ettikleri…

40 YILDIR TÜRKİYE’NİN AYAĞINDA PRANGA 

PKK: İmralı’da tutuklu bulunan teröristbaşı Abdullah Öcalan tarafından Diyarbakır’ın Lice İlçesi Fis Köyü’nde Kasım 1978’de, Marksist-Leninist örgüt olarak kuruldu. Örgütün kurucuları, nasıl olduysa tüm örgütlerin üzerinden bir silindir gibi geçen 12 Eylül 1980 darbesinden kurtuldular. 15 Ağustos 1984’te Eruh ve Şemdinli baskınlarıyla silahlı eylemlere başlayan örgüt, Batı’dan büyük destek gördü. Batı, tarafından Türkiye’nin ayağına bir pranga olarak takılan proje örgüt PKK, kaos için devreye sokuldu. 40 yıllık süreçte 40 bin civarında insanın ölmesine sebep olan örgütün ekonomiye dolaylı maliyeti 1 trilyon $’ı buldu.

TÜRKİYE’Yİ ELE GEÇİRECEKTİ

FETÖ: Batı’nın proje örgütlerinden en tehlikelisi olan ve Türkiye’nin devlet yapısı içine sızdırılan FET֒nün geçmişi 1970’li yıllara kadar dayanıyor. FET֒yü üç aşamada değerlendiren 15 Temmuz Darbe Girişimi Raporu’na göre; örgütün temeli Pensilvanya’daki elebaşının, 1966’da İzmir Kestanepazarı’ndaki İmam-Hatip Derneği ve İlahiyat Öğrenci Yetiştirme Derneğine ait olan Kuran kursunda öğreticilik ve yine aynı derneğe ait olan öğrenci yurdunda müdürlük yaptığı dönemde atıldı. Teröristbaşı 1999’da sağlık sorunlarını bahane ederek proje örgütün arkasındaki ülke olan ABD’ye kaçtı ve CIA’in korumasına girdi. Örgüt, 15 Temmuz kalkışmasıyla tüm ülkeyi ele geçirmek istedi. Bunda başarılı olamayınca da örgütün üst düzey yöneticileri  hemen ABD’ye sığındı.

PENTAGON’UN SURİYE’DEKİ MÜTTEFİKİ 

PYD/YPG: PKK’nın Suriye’deki kolu olan PYD, Öcalan’ın talimatıyla 17 Ekim 2003’te kuruldu. Öcalan’ın 1979’dan 1998’e kadar kaldığı ve örgütün tabanını genişlettiği Suriye’deki 20 yıllık PKK mirasını devralan örgüt, Suriye’de iç savaşın patlak verdiği 2011’e kadar Kandil’den yönetildi. Suriye’deki iç karışıklığı fırsat bilen örgüt, Batı’daki efendilerinin de talimatıyla Temmuz 2011’de kendilerine bağlı silahlı yapı olarak YPG’yi kurdu. Batı tarafından uzun süre el altından desteklenen örgüt, DEAŞ’ın ortaya çıkmasından sonra tamamen ABD’nin emrine girdi ve Türkiye sınırlarında yeni bir projenin piyonu oldu. YPG’ye binlerce TIR’lık silah yardımı yapan ABD, ayrıca teröristlere silah ve patlayıcı dahil her türlü eğitimi de verdi.

<p>İsrail'in aşılamaz dediği füze savunma sistemi Demir Kubbe'yi Hamas nasıl aştı?</p><p><span>ABD'n

İsrail'in hava savunma sistemi 'Demir Kubbe' çöktü mü?

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı