• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
30 Ağustos 2021 Pazartesi 07:01 | Son Güncelleme:

Profesör ayıyla imtihanını anlattı: Herkes ondan yana ama meteor gibi düştü başıma!

Profesör ayıyla imtihanını anlattı: Herkes ondan yana ama meteor gibi düştü başıma!
- BÜLENT ŞANLIKAN

Trabzon'daki evine dadanan ayıya ‘Meteor' ismini veren Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, “Derdi beleş mısır. Herkes ayının tarafında ama ben onun inine girmedim ki” dedi.

Yaz tatilini Trabzon Maçka'da geçiren İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, evine dadanan ayıya karşı verdiği mücadeleyi AKŞAM'a anlattı. 'Meteor' adını verdiği boz ayıyı görüntülemek için evin çevresine güvenlik kamerası taktıran Kadıoğlu, hayvanın eve yaklaşmaması için sürekli müzik yayını yaptığını söyledi. "Ayı ile karşılaşmamak için risk yönetimi uyguluyorum. Elimdeki düdüğü çala çala geziyorum" diyen Kadıoğlu, olayı şu sözlerle anlattı: "Kamera kayıtta ama gelen giden yok. Genellikle ben gittikten sonra geliyor. Ormana yakın oturuyorum. Meteor mısır tarlasına zarar veriyor. Ayı ile karşılaşmamak için elimde bir düdük çala çala geziyorum. Herkes bana 'Ayıyla karşılaşırsan ne yapacaksın hocam' diye soruyor. Ne yapabilirim ki. Meteor'un derdi beleş mısır. Benim ayıya bir şey dediğim yok ki. Buradaki sorunsal; tarladaki mısırları, fasulyeleri ben mi yiyeceğim yoksa ayı mı? Ben ayının inine girip de oturmuyorum o beni rahatsız ediyor. Mısırları ayı dikmedi sonuçta. Herkes ayının tarafını tutuyor. Ayının ininde ne işin var diyenler çıktı. Ayı geliyor ben ayının inine girip oturmuyorum ki."

'LAF EDENLER AĞAÇ DİKSİN'

"Eylül sonuna doğru İstanbul'a döneceğim, kameralar açık kalacak. Meteor, geçtiğimiz günlerde evin alt katındaki bal peteğinin kokusunu almış. Camda pençe izleri gördüm. Meteor, bir meteor gibi düştü başıma. Ayı ile ayı olmamaya çalışıyor insan. Ayının her tarafta adamları da var. Bunlar beleşçi olmuş. İnsanlar dağlardaki yabani meyve ağaçlarını keserlerse ayı da yiyecek bulamayınca aşağıya iniyor. Ayıcılar bana laf atacaklarına gelsinler de dağlara birkaç tane meyve ağacı diksin."

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!