• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
30 Mayıs 2020 Cumartesi 12:53 | Son Güncelleme:

Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı kimdir?

Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı kimdir"

Anadolu Üniversitesi rektörü Şafak Ertan Çomaklı'nın sağlık sorunları sebebiyle istifa etmesi üzerine vatandaşlar Şafak Ertan Çomaklı kimdir, kaç yaşında? sorularına yanıt arıyor.

Anadolu Üniversitesi rektörü Şafak Ertan Çomaklı'nın sağlık sorunları nedeniyle istifa etmesi üzerine hayatı kaç yaşında olduğu merak edilmeye başlandı.

ŞAFAK ERTAN ÇOMAKLI KİMDİR?

Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, 1975 yılında Erzurum'da dünyaya geldi. Çomaklı, Dokuz Eylül Üniversitesi'nde maliye ve mali hukuk alanında lisans ve yüksek lisansını yaptı.

Uludağ Üniversitesi'nde doktorasını Maliye Mali Hukuk anabilim dalında tamamladıktan sonra yine aynı alanda doçentlik ve profesörlük kadrolarında bulundu.

Kamu maliyesi alanında çalışmalarında özellikle vergi kaçakçılığı ve terörün finansmanı üzerinde yoğunlaştı. Uluslararası alanda terörün finansman yöntemleri üzerinde İspanya, İtalya, Belçika, Almanya, Katar, Avusturya, Çekya, Kosova, Bosna Hersek, Suudi Arabistan, Kazakistan gibi ülkelerin Polis Akademilerinde uluslararası polis eğitimleri, işbirlikleri ile yüksek lisans jüriliği ve devleti temsilen üst düzey görevlerde bulundu. Özellikle son yıllarda terörün kamusal alanda olan etkilerinin yanı sıra terörizmin mali ve personel boyutu üzerinde çalışmaları bulunmaktadır. Son olarak Polis Akademisi Başkanlığında polis ve komiser yardımcısı alım ve eğitimi ile rütbe terfi süreçlerinin planlamasında yer aldı. Ulusal ve uluslararası çok sayıda çalışması bulunuyor.

İyi derece İngilizce bilen Prof. Dr. Çomaklı, evli ve üç çocuk babasıdır.

<p>Çin'den Türkiye'ye getirilen CoronaVac aşısı, Sağlık Bakanlığına ait özel tasarlanmış iklimlendir

Herkesin merak ettiği soru: Ne zaman aşı oluruz?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Şuşa ziyaretinden kareler

1'inci Kılıçarslan'ın mezarının bulunmasında İbnü'l Ezrak, en önemli kaynak