• $7,1682
  • €8,731
  • 414.515
  • 1483.02
22 Şubat 2021 Pazartesi 01:37 | Son Güncelleme:

Prof. Dr. Bülent Ertuğrul: Kontrollü bir salgın dönemine giriyoruz

Prof. Dr. Bülent Ertuğrul: Kontrollü bir salgın dönemine giriyoruz

Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, “Mutasyonlu virüs henüz yaygın değil. Vaka sayılarımız düşmüyor ama artmıyor da. Kontrollü bir salgın dönemindeyiz” dedi.

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, koronavirüs salgınında 1 Mart'tan itibaren Türkiye'de normalleşmeye geçilmesini değerlendirdi. Mutasyonlu virüsün henüz yaygın olmadığını hatırlatan Ertuğrul, "Yaygın varyantın olmadığını biliyoruz. Eğer yaygın varyant haline geçerse zaten olgu sayıları daha da artar. Şu anda kısmi kısıtlamalar nedeniyle olgu sayılarımız düşmüyor ama yükselmiyor" dedi.

6-8 BİN ARASINDA KALDIK

Vaka sayılarının bazı bölgelerde artış göstermesinde mutasyonlu virüsün etkisi olmadığını söyleyen Ertuğrul, "Vakaların yayılmasında şu an için mutasyonlu virüs etkili değil. Kısmi kısıtlamalardan dolayı 6 bin ila 8 bin arasında vaka sayısına sıkışmış durumdayız. Bunu daha da aşağıya çekemiyoruz, mutasyonlu virüsün henüz yaygın olmadığını, yaygın varyantı olmadığını biliyoruz. Şu anda kısmi kısıtlamalar nedeniyle olgu sayılarımız düşmüyor ama yükselmiyor da. Kontrollü bir salgın döneminde gidiyoruz" dedi.

<p>Son Dakika Haberleri.. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ağrı, Ardahan, Bolu, Diyarbakır ve Hatay 7. O

Başkan Erdoğan: Bütün o teröristleri buluyor, inlerini başlarına geçiriyoruz

Bitlis'te metrelerce yükseklikteki karla zorlu mücadele böyle görüntülendi

Karlı ve sisli hava Yıldız Göleti'ne estetik kattı

Kars'ın asırlık abideleri minyatüre dönüştü