• $8,4404
  • €10,0278
  • 495.283
  • 1416.72
30 Ocak 2020 Perşembe 09:41 | Son Güncelleme:

POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak"

26. dönem POMEM sonuçları için Polis Akademisi resmi sayfası sık sık kontrol ediliyor. 10 Aralık'ta sona eren mülakatların sonuçlar heyecanla bekleniyor. Sonuçlara göre kazanan adaylar 26. Dönem POMEM kapsamında eğitim aldıktan sonra göreve başlayacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilen POMEM alımları için sonuçlar heyecanla bekleniyor.  18 Kasım - 10 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen POMEM mülakatlara binlerce polis adayı katıldı. 26. dönem POMEM sonuçları için gözler Polis Akademisi'nde. 

POMEM SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

POMEM sonuçları için tarih henüz netleşmedi. Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

POMEM SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

27. DÖNEM POMEM ALIMLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

27. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM polis alımının hangi tarihte yayımlanacağına yönelik net bir açıklama bulunmuyor. 

SINAVLAR NASIL YAPILACAK?

Adaylar POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. POMEM’e giriş sınavları, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı şeklinde yapılır.

İnternet üzerinden ilan edilen yer ve tarihte adayların POMEM Giriş Sınavları yapılacaktır. Adayların ikamet illerine göre belirlenen sınav merkezleri ve sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez. Hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilen adaylar, aynı başvuru dönemi içinde başka bir sınav komisyonuna başvuramazlar. Sınav komisyonu kararlarına itiraz edilemez.

 

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezi'nde, orman yangınlarıyla ilgili to

Başkan Erdoğan kriz merkezine gitti

Büyükçekmece'de deprem riski taşıyan 3 blok yıkılmaya başlandı

Engebeli alanlarda ulaşım böyle sağlanıyor

Ören Sahili'ndeki yangını çıkarma gemisi personeli söndürdü