• $8,122
  • €9,7993
  • 463.199
  • 1372.96
03 Mart 2019 Pazar 12:42 | Son Güncelleme:

POMEM 23. Dönem mülakat sonuçları için geri sayım

POMEM 23. Dönem mülakat sonuçları için geri sayım

POMEM mülakatlarına katılan binlerce kişi 23. Dönem POMEM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt arıyor.

23. Dönem POMEM mülakat sonuçlarıyla alakalı olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadığı görülüyor.

Polis olmak adına binlerce adayın beklediği sonuçlar Polis Akademisi Başkanlığı web adresi üzerinden "https://www.pa.edu.t" yayınlanacak ve sonuçlar yayınlanır yayınlanmaz sitemizde olacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığında eğitimlere tabii tutulacak adaylar 7 Mart 2019 tarihinde eğitime başlayacaklar ve bu detaya göre 23. dönem POMEM mülakat sonuçları için Şubat ayı sonu ifade edilebilir.

BAŞVURU TAKVİMİ BELLİ OLDU MU

Emniyet Genel Müdürlüğünün polis ihtiyacının karşılanması için Polis Akademisine bağlı 4 aylık eğitimin verildiği POMEM'lerde, her yıl lisans ve önlisans mezunu yüzlerce genç, polis olabilmek için ter döküyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ

POMEM 24. dönem alımları için başvuru tarihi belli olmadığı gibi başvuru koşulları da henüz netleşmedi. Ancak 23. Dönem alımlarında adaylarda aranan şartlardan bazıları şunlardı;

*Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

*Ön lisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan ön lisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

*Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

*Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, (Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.)

*Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,

*Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

*Adaylarda, 31 Aralık 2018 itibarıyla 30 yaşından gün almamak, lisans mezunları için 2017 veya 2018 yıllarında yapılan KPSS'lerin birinden P3 puan türünde en az (60,00) ve üzeri puan, Emniyet Teşkilatı personeli, şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise bu sınavlarda P3 puan türünde en az (48,00) ve üzeri puan, ön lisans mezunları için yapılan 2016 yılı KPSS P93 puan türünden en az (70,00) ve üzeri puan, Emniyet Teşkilatı personeli, şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise 2016 yılı KPSS P93 puan türünde en az (56,00) ve üzeri puan almış olmak gibi şartlar aranıyordu.

<p> İstanbul Fatih'te kimyasal maddelerin bulunduğu depoda yangın çıktı.</p>

İstanbul'da kimyasal madde dolu depoda yangın

Yusufeli yeni yerleşim yeri inşasında sona yaklaşılıyor

Yumurtadan uyanan ipek böcekleri, sarı kozasını örmeye başladı

Bartın'da parklar koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatıldı