• $7,7674
  • €9,2208
  • 420.559
  • 1530.27
31 Ağustos 2012 Cuma 11:22 | Son Güncelleme:

Polisi kim 'dur'duracak

Polisi kim 'dur'duracak

Ankara'da polis şartlı tahliyeden faydalanan genci gözaltına almak istedi. Kaçmak isteyen genç, polis kurşunlarına hedef oldu. Polis ifadesinde 'Ayağım kaydı, düşen silah ateş aldı' dedi

Polis kurşunu bu kez de Başkent'in göbeğinde can aldı. Yaralama suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırılan ve denetimli serbestlikten yararlanarak bir buçuk ay önce tahliye edilen Cem Aygün (24) önceki gün Keçiören'de 'dur' ihtarına uymadığı gerekçesiyle polis kurşunlarının hedefi oldu.

10  EL ATEŞ ETTİ
Oğlunu toprağa veren acılı baba İsmet Aygün AKŞAM'a konuştu. Keçiören Güçsüzler Yurdu'nda her gün dört saat zorunlu kamu hizmeti veren ve her gün karakola giderek imza atan Aygün'ü ölümüyle sonuçlanan olay şöyle gelişti:
Arkadaşından karakola gitmek için araba alan Cem yanına sevgilisini Kübra'yı da aldı. İkili arasında Dilara isimli bir arkadaşlarının 'Cem Kübra'yı değil beni seviyor' diye konuşması üzerine tartışma çıktı. Çift arabayla Dilara'yı da aldı. İki kız, arabada kavgaya tutuştu. Dilara otomobilden indi. Genç kızın elinden yaralandığını gören Cem Kübra'yı Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Hastaneden ayrılmak üzereyken içinde Dilara'nın da olduğu resmi bir ekip otosuyla karşılaştılar.
Polisler, Cem ve Kübra'nın kimliklerini aldı. GBT'ye bakan polis 'Yakalaması var' diyerek Cem'i işaret etti. Cem cezaevinden yeni çıktığını ve her gün karakola imza atmaya gittiğini anlatarak yakalama kaydının eski bir kayıt olabileceğini söyledi. Ancak polis, Cem'i gözaltına almak isteyince paniğe kapılan genç, koşmaya başladı. Polislerden biri  Cem'in arkasından 10 el ateş etti. Kurşunlardan üçü, Cem'e isabet etti. Hastaneye kaldırılan genç tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.  
AKŞAM'a konuşan Ankara Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya polislerin adliyeye sevk edildiğini söyledi. Polisin ilk ifadasinde havaya ateş ederken ayağının kaydığını söylediği öğrenildi.

Sadece başın sağolsun dediler
Polis, olayı Cem'in ailesinden birine bildirmek yerine mahalledeki arkadaşlarından birine cep telefonuyla iletti. Oğlunun arkadaşının 'Cem biraz hastaymış' telefonu üzerine hastaneye koşan baba Aygün, yaşadıklarını şöyle anlattı: 'Oğlumu hastanede bulamadım. Polisler beni Keçiören Merkez Karakolu'na götürdü. Yaklaşık iki saat burada bekletildikten sonra başka bir ekip tarafından Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldüm. İki saat de orada beklettiler. Sonra bir polis memuru gelip 'Amca başın sağolsun, oğlun öldü' dedi. Ama nasıl öldüğünü anlatmadı. Meğer oğlumu polisler vurmuş. Kanımın son damlasına kadar bu işin peşini bırakmayacağım. Oğlumu öldüren polislerden davacıyım'.

Soner ARIKANOĞLU / ANKARA

<p>Peki, İmamoğlu'nun ekseni nereye kayıyor? Millet İttifakı'nda  yeni bir çatlak mı var? Önümüzdeki

İYİ Parti'de neler yaşanıyor?

Şans eseri ölümden dönen insanlar

ABD'nin Yunanistan'a hibe edeceği silahlar! İşte o liste

Adana'da yanan ormanlık alanlar tekrar ağaçlandırılmak üzere hazırlanıyor