• $7,7811
  • €9,0625
  • 463.039
  • 1120.95
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
04 Ağustos 2020 Salı 15:26 | Son Güncelleme:

Polis yola inen elektrikli scooter Martı'ya ceza kesmeye başladı

Polis yola inen elektrikli scooter Martı'ya ceza kesmeye başladı

İstanbul Maltepe'de karayolunda seyir halinde ilerleyen elektrikli scooter'a para cezası kesildi. Kullanıcıya scooterı karayolunda kullanmaktan kaynaklı 132 TL ceza kesildi.

Elektrikli scooter girişimi Martı'ya yönelik trafik polisleri harekete geçti. İstanbul Maltepe'de karayolunda seyir halinde ilerleyen elektrikli scooter'a para cezası kesildi. 

132 TL PARA CEZASI KESİLDİ

Yeni Şafak'ta yer alan haberde İstanbul Maltepe'de kiraladığı elektrikli scooter ile karayolunu kullanan Emir Sönmez isimli vatandaş trafik ekipleri tarafından durduruldu.

Sönmez'e elektrikli scooterı karayolunda kullanmaktan kaynaklı 132 TL ceza kesildi.

CİMER'E ŞİKAYET EDİLDİ

Elektrikli scooter'ların yollarda gelişi güzel kullanılıp trafiği tehlikeye attığına yönelik CİMER'e de çok sayıda şikayet başvurusu yapıldı. Söz konusu başvuruları değerlendiren İzmir Valiliği ise; Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan incelemeler doğrultusunda, elektrikli scooter kullanan kişiler hakkında da cezai işlem uygulanabileceğini açıkladı.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: DÜZENLEME ŞART

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise geçtiğimiz günlerde yaygın şekilde kullanılan elektrikli scooterlar için “Sonuçta yolcu taşıyorlar. İşin içine yolcu taşımacılığı girdiğinde düzenleme şart oluyor” diyerek uygulamaya yönelik bir çalışmanın yakın zamanda açıklanacağının sinyalini vermişti.

<p>Ermenistan'ın sabah saatlerinde Azerbaycan'a yönelik gerçekleştirdiği saldırılara yanıt gecikmedi

Azerbaycan ilk görüntüleri paylaştı: Ermeni hedeflerini böyle vurdu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

MasterChef'te şaşırtan eleme! Gözyaşlarını tutamadı...

Yalova'da 900 yıllık ekmek mührü bulundu