• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
03 Şubat 2021 Çarşamba 14:20 | Son Güncelleme:

'Polis ve savcı' dolandırıcılığı gerekçe gösterilerek 6 kişi gözaltına alındı

'Polis ve savcı' dolandırıcılığı gerekçe gösterilerek 6 kişi gözaltına alındı
DHA

Telefonla arayıp kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptığı öne sürülen 6 kişi gözaltına alındı.

Muğla'da, telefonda kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp, 'adınız terör örgütü soruşturmasına karıştı’ diyerek, 40 kişiyi, yaklaşık 8 milyon lira dolandırdıkları öne sürülen 1'i kadın 6 kişi, polis tarafından yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Muğla İl Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, telefonda kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp, aradıkları kişileri, adlarının terör örgütü soruşturmasına karıştığını söyleyerek dolandırıclık yaptığı belirlenen şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. 

Teknik takibe alınan şüphelilerin Mersin ile Şanlıurfa'da yaşadıkları tespit edildi. Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin adreslerine operasyon düzenledi. Operasyonda, S.D., C.A., İ.H.A., A.A., D.G., ve Y.U., gözaltına alındı. Gözaltına alınan 1'i kadın 6 şüpheli Muğla'ya getirildi.

Şüphelilerin telefonla aradıkları kişileri, "Paranızı operasyon bitince örtülü ödenekten geri alacaksınız" diyerek ikna ettikleri, mağdurların verilen hesaba yatırdıkları paraları ise ATM'lerden çektikleri tespit edildi. Şüphelilerin benzer yöntemle 40 kişiyi yaklaşık 8 milyon lira dolandırdıkları belirlendi. Gözaltına şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü