• $8,4604
  • €10,2721
  • 499.846
  • 1441.33
28 Mart 2018 Çarşamba 08:26 | Son Güncelleme:

PKK/PYD'den, ABD aklıyla yeni oyun planı

PKK/PYD'den, ABD aklıyla yeni oyun planı

TSK ve ÖSO'nun birlikte yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'yla Afrin ve Tel Rıfat'ta büyük kayıp veren PKK/PYD'de, ABD'nin verdiği akılla yeni parti kurdu.

AKŞAM

Afrin ve Tel Rıfat'ta Türk ordusunun karşısında bozguna uğrayan terör örgütü PKK/PYD, ABD'nin verdiği akılla yeni oyun peşinde. Bu akılla PKK'dan ayrı olduğu imajını vermek isteyen PYD yeni parti kurdu. 

Gelecek Suriye Partisi adını verdikleri bu yeni oluşumda PYD, parti ambleminde PKK simgelerini kaldırdı. Teröristbaşı Öcalan'ın resimlerine de yer vermedi. 

Rakka'da kurduğu yeni partiyle dünya kamuoyuna yeni mesaj verme oyununu seçen YPG, yeni parti programında yerinden yönetim temasına yer verdi.                              

WASHINGTON'DAN DESTEK                                                                 
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, terör örgütü PKK/PYD/YPG tarafından kurulduğu iddia edilen yeni parti "Suriye Gelecek Partisi" ile ilgili partinin çoklu bir etnik yapıdan oluştuğunu ve o bölgenin yapısın temsil ettiğini düşündüklerini dile getirdi. ABD önce de Türkiye'nin tepkisi üzerine YPG'yi kamufle etmek için SDF adı verilen bir örgüt kurmuştu.

<p>Libya açıklarında batmak üzere olan şişme bottaki 97 düzensiz göçmen, bölgedeki Deniz Kuvvetleri

MSB duyurdu: Mehmetçiğin dikkati faciayı önledi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi