• $7,8921
  • €9,2986
  • 482.34
  • 1205.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
24 Temmuz 2020 Cuma 09:22 | Son Güncelleme:

PKK elebaşı itiraf etti: Yeni taktikler geliştirmezsek hepimiz imha olacağız

PKK elebaşı itiraf etti: Yeni taktikler geliştirmezsek hepimiz imha olacağız

Pençe-Kaplan harekâtı sonrası köşeye sıkışan PKK elebaşı Murat Karayılan itiraf niteliğinde bazı açıklamalarda bulundu. TSK'nın bölgede pek çok alana yerleştiğini itiraf eden Karayılan, "Çok sert yürütülen bir harekât var. Burada önemli kayıplarımız oldu. Yeni taktikler geliştirmezsek hepimiz imha olacağız." dedi.

Sabah'ta yer alan habere göre Pençe-Kaplan harekatı sonrası itiraf niteliğinde açıklamalarda bulunanan terör örgütü elebaşı Murat Karayılan, "Türk askeri, bölgede pekçok alana yerleşti. Halen keşif uçakları, saldırı helikopterleri, yine karadan obüs, top ve daha birçok çeşit ağır silahlarla Haftanin'e girdiler. Kullanılan hava tekniği ile tüm Haftanin'e yerleşmek istiyorlar. 30 günlük Haftanin harekâtında 25 kayıp verdik. Çok sert yürütülen bir harekât var. Yeni taktikler geliştirmezsek hepimiz imha olacağız." dedi.

"TÜRK ORDUSU HAFTENİN'LE SINIRLI KALMAYACAK"

Daha önce TSK stratejisinin vur ve çekil şeklinde olduğunu, ancak bir süredir TSK'nın savunma yerine saldırı stratejisi izlediğini söyleyen Karayılan, "Mesela 90'lı yıllarda Türk devleti birçok sefer sınır ötesi harekâtlar yapıyordu. Hatta o dönemde de Haftanin'e yönelik büyük operasyonlar oluyordu. O dönem çoğu zaman güçlerimiz geri çekiliyor, alan boşalıyordu. Askerler alana giriyor en fazla 1 ay kadar kaldıktan sonra geri dönüyor ve kimse kalmayınca biz tekrar o bölgeye yerleşiyorduk. Ama şimdi böyle değil. Kimse Haftanin'den bir ay olmasına rağmen çekilmiyor. Haftanin'den önemli ders çıkardık. Ama Türk ordusu sanki Haftanin'le sınırlı kalmayıp başka bölgelere de yönelebilir"

2 PKK'LI TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı terörist hava harekâtıyla etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakanlığı da Siirt'in Şirvan ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda 2 PKK'lının silahlarıyla etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Operasyonlarda 4 terörist etkisiz hale getirilmiş oldu.

TERÖRİSTLERDEN BOMBALI SALDIRI: 1 ÖLÜ, 14 YARALI

Terör örgütü PKK/YPG Suriye kuzeyinde TSK destekli muhaliflerin kontrolü altında bulunan Rasulayn bölgesinde bombalı saldırı düzenledi. Halk Eğitim Merkezi önünde bombalı araç patlatan teröristler 1 masum sivili katlederken 14 sivilin de yaralanmasına neden oldu.

Mısır, Libya'ya asker çıkarmaya cesaret edebilir mi?

Köpeğe tecavüz iddiası... Ersoy Dede yorumluyor...

CHP'de kurultay süreci...

<p>Gaziantep'te seyir halindeyken eline aldığı telefonla video çeken otobüs şoförü görenleri hayret

Otobüs şoföründen pes dedirten hareket: Direksiyon başında video çekti

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Antalya'da dolu yağışı meyve ağaçlarına zarar verdi

Zeytinburnu'nda bulunan tarihi mozaikler koruma altına alındı