• $8,0942
  • €9,7344
  • 460.506
  • 1377.23
25 Şubat 2019 Pazartesi 08:00 | Son Güncelleme:

'PKK ABD ve Avrupa’yı sattı'

'PKK ABD ve Avrupa’yı sattı'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “ Amerikalı generallerin PKK ile PYD ile hangi ilişkileri kurduğunu önümüzdeki günlerde açıklayacağız, Yakaladıklarımız, tek tek ötüyorlar” dedi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Muhtarlar Buluşması’na katıldı. Terörle mücadelenin kararlılıkla sürdüğüne işaret eden Soylu şöyle konuştu: “Önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayacağız, Amerika’nın PKK ile Amerikalı generallerin PKK ile PYD ile hangi ilişkileri kurduğunu, onları nasıl gönüllendirmeye çalıştığını, onlara nasıl hediyeler verdiğini, onları nasıl takviye ettiğini. O yakaladıklarımız var ya üst düzeyden yakaladıklarımız, tek tek ötüyorlar, adam can havliyle Amerika’yı da satıyor, Avrupa’yı da satıyor.” 

ŞAH DAMARINI KESTİK 

Soylu şöyle devam etti: “Terörle iltisaklı belediyelere kayyum atadık, oturma eylemi yaptılar, kimse yanlarına gitmedi. Sadece zarıl zarıl ağlıyorlar. PKK’nın şah damarını kestik. Bir gözleri Amerika’ya, bir gözleri Avrupa’ya bakıyor, ‘Bize oradan bir imdat yok mu?’ diye. Yok, gelmeyecek, gelse de yetmeyecek.”

APO İÇİN YÜRÜYORLAR AMA TAKAN YOK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu HDP'nin eylemleriyle ilgili şunları söyledi: "Dertleri büyük ama en büyük dertleri kendilerini yaslamaya çalıştıkları ve yıllarca baskıyla destek almaya çalıştıkları kendi seçmenlerini bile harekete geçiremiyorlar. 'Apo için yürüyüş yapacağız' diyorlar, kimse takmıyor" dedi.  

<p class='MsoNormal'>Peki, yıllık izin ne zaman ücrete dönüşür? Kıdemi çok olan işçinin izni de çok

Yıllık izin ne zaman ücrete dönüşür?

Lider Beşiktaş'a Sivas'ta coşkulu karşılama

Nemrut Krater Gölü çevresinde açılan kardelenler görsel şölen sunuyor

Pakistan'da Türk mimarın imzasını taşıyan eser: Faysal Camisi