• $7,4564
  • €9,0216
  • 438.408
  • 1524.49
15 Eylül 2020 Salı 20:01 | Son Güncelleme:

Pınar Gültekin cinayetinde otopsi raporu vahşetin boyutlarını ortaya çıkardı

Pınar Gültekin cinayetinde otopsi raporu vahşetin boyutlarını ortaya çıkardı
AA

Muğla'nın Ula ilçesinde varil çinde yakılmış cesedi bulunan üniversiteli Pınar Gültekin'in (27) bar işletmecisi eski sevgilisi Cemal Metin Avcı tarafından öldürülmesinde otopsi raporu vahşeti ortaya koydu.

Muğla'nın Ula ilçesinde cesedi ormanlık alanda bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, tamamlanan otopsi raporuna göre, Gültekin'in ölüm nedeninin tam olarak belirlenemediğini bildirdi.

AA'nın haberine göre, Muğla Adli Tıp Şube Müdürlüğü ve İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı Kimyasal Tahliller İhtisas Toksikoloji ve Morg İhtisas Dairesince Histopatoloji raporu detaylı şekilde hazırlandı.

Raporda, varil içerisinde betonla karışık yanmış ceset olduğunun görüldüğü belirtildi.

Ayrıntılara yer verilen raporda, Gültekin'in cesedinin bulunduğu varilde benzine özgü bulgulara rastlandığı kaydedildi.

Ailenin avukatı Rezan Epözdemir, dosyayla ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi.

ÖLÜM NEDENİ BELİRLENEMEDİ

Kurgulanmış ifadeye itibar edilmemesi gerektiğini aktaran Epözdemir, şöyle konuştu:

"Pınar Gültekin'in dosyaya ulaşan otopsi raporuna göre, ölüm nedeni tam olarak belirlenemedi. Ayrıntılı olay yeri incelemesi bulgularının ve görüntüleri içeren adli tahkikat dosyasının Adli Tıp Kurumu ilgili 1. Adli Tıp İhtisas Kuruluna gönderilmesinin uygun olacağı şeklinde görüş bildirildi. Zanlının cinayet sonrası soğukkanlı ve planlı hareketleri, suç delillerini yok etme ve delilleri karartmaya yönelik davranışları bulunuyor. Olay günü, olaydan hemen önce Pınar Gültekin'in kardeşi Sibel Gültekin ile görüntülü olarak konuştuğu, bu görüşme esnasında Pınar Gültekin'in üzerinde olan elbisenin daha sonra maktulün evinde bulunması, aynı zamanda Pınar'a ait olan evin anahtarının maktulün evindeki masada olması manidar ve düşündürücüdür."

Şüpheli hakkında, hem tasarlama, hem canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürme suçundan iddianame hazırlanması gerektiğini anlatan Epözdemir, Cemal Metin Avcı'nın emsal mahiyette cezalandırılmasını talep ettiklerini kaydetti.

NE OLMUŞTU?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin (27), 16 Temmuz'da Akyaka Mahallesi'nde yalnız yaşadığı evinden ayrılmış, aynı gün ablasıyla telefonla görüştükten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.
Ailesinin, Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulunması üzerine başlatılan çalışmada Gültekin'i tanıyan kişilerin listesi çıkarılmış ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelenerek görgü tanıklarının ifadelerine başvurulmuştu.

Şüphe üzerine gözaltına alınan genç kızın eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı, ilk ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmese de delilleri görünce bir süre arkadaşlık yapıp ayrıldığı Gültekin'in tekrar barışma isteğini geri çevirmesi üzerine genç kızı bağ evinde öldürdüğünü, cesedini yaktıktan sonra varille Gülağzı mevkisindeki ormanlık alana attığını itiraf etmişti.

Avcı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştı.

<p>Bildiğiniz tüm futbol programlarını unutun. Futbolu Bilen “Var” 360 ekranlarında ezbe

Futbolu Bilen “Var” ile taraftarın sesi stüdyoya gelecek

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Seyirciler gösterinin bir parçası sandı! Korkunç gerçek sonradan ortaya çıktı

Sokak kedilerinin de artık bir kasabası var