• $7,8937
  • €9,3717
  • 462.935
  • 1314.25
28 Ekim 2020 Çarşamba 07:43 | Son Güncelleme:

Paramotor hangi alanlarda kullanılır? Paramotor nedir, ne demek?

Paramotor hangi alanlarda kullanılır" Paramotor nedir, ne demek"

Paramotor; yakıt deposu, motor ve pervanesi üzerinden bulunana bir araçtır. Elektrikli yamaç paraşütü olarak adlandırılan paramotor, 18 ya da 34 kilogram arasında değişmektedir. Paramotor sırt çantası gibi giyilmekle beraber, ileri seviyede bulunan paramotorlarda tekerler de bulunur.

Paramotor, elektrikli yamaç paraşütü olarak kullanılan bir araçtır. Paraşütle kullanılan paramotorun ağırlıkları 18 ile 34 kilogram arasında değişiklik göstermektedir. Yakıt deposu ve motoru Paramotor üzerinde bulunur. 

PARAMOTOR NEDİR, NE DEMEK?

Paramotor; yakıt deposu, motor ve pervane bulunan iskelet üzerinde barınır. Yamaç paraşütünde kolay yön alma ve daha hızlı hareket kabiliyeti imkanını tanıyan paramotor, sırt çantası gibi giyilmekte, bağlantı noktaları ile kişinin üzerine sabitlenmektedir. İleri seviye paramotorlarda tekerlek de bulunabilmektedir.

Paramotor üzerinde 80 cc ile 350 cc arasında değişen, iki zamanlı içten yanmalı motor bulunmaktadır. Bu motorlar, yamaç paraşütü verimliliğine, ünite ve pilotun ağırlığına, uçan hava koşullarına bağlı olarak saatte yaklaşık 3,7 litre yakıt tüketmektedirler.

Paramotor ağırlıkları, 18 ila 34 kilogram arasında değişmektedir.

<p>Beşiktaş'ta kullandığı otomobille trafik kazası geçiren sosyal medya fenomeni Enes Batur Sungurte

Enes Batur'un kaza anı anbean güvenlik kamerasında!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından bugün hayat normale döndü

Kızılırmak nehri alarm veriyor