• $7,3812
  • €8,9577
  • 417.277
  • 1466.27
29 Temmuz 2014 Salı 16:09 | Son Güncelleme:

Paralel yapı operasyonunda sorgu krizi!

Paralel yapı operasyonunda sorgu krizi!

Polislere yönelik operasyon kapsamında 3 gündür sorgusu süren şüphelilerin avukatların oyalaması nedeniyle sorgu bir türlü bitmek bilmeyince Hakim İslam Çiçek, dosya üzerinden tüm şüpheliler hakkındaki kararını vereceğini açıkladı.

Hilal YILDIRIM/HABER MERKEZİ

Yasadışı dinleme ve casusluk operasyonunda tutuklama istemiyle mahkeme sevkeidlen 49 kişinin sorgusu 3 gün boyunca devam etti. Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi İslam Çiçek dün gece 03.30 sorguya  üzere ara verdi. Sabah 09.30 sıralarında başlama kararı aldı ancak avukatlar hazır bulunmadı. Günlerdir sorguyu uzatmak için duruşma salonunda hazır bulunmayan avukatlar nedeniyle sorgu 12.30 sıralarında başlayabildi.  Avukatlar bu defa şüpheliler polis ifadelerinin de okuması için diretti. Ardından da sorguyu hızlandırmak isteyen hakimin ifadeleri okumadığı, usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle bu defa cübbelerini çıkartarak sorgudan ayrıldı. Hakim Çiçek barodan avukat talep etti. Ancak şüphleiler barodan gelecek avukatları kabul etmeyeceklerini belirtti. 

HAKİM ÇİÇEK:SORGU YAPTIRMAMAK İÇİN DİRENİYORLAR 

Hakim  bazı şüphelilerin ifade vermeye kabul etmemesi üzerine dosya üzerinden karar vereceğini  açıkladı. Hakim Çiçek, sorguya 26 Temmuz 2014 tarihinde saat 13.00'da başlandığı, bugüne kadar 49 şüphelinin ancak 32 tanesinin savunmasının alındığı ancak geriye kalan 17 şüphelinin avukatlarının savunma yaptırmamaları konusunda direndikleri, sürekli taleplerin olduğunu ve taleplerin reddedilmesine rağmen bu taleplerin bir sonunun gelmediği, sağlıklı ve güvenli sorgu ortamının kalmadığı, bugüne kadar tüm uğraşlara rağmen bir güven ortamının sağlanamadığı, sorgulamanın kitlenmeye çalışıldığı bu nedenle dinlenilmeyen şüphelilerin dinlenilmeden dosya üzerinden karar verileceğini tutunağa geçirdi. Hakim akşam 21.00 sıralarında tüm şüpheliler hakkında kararını vereceğini belirtti.

<p><span>Gaziantep'in meşhur lezzeti küşleme kebabı hem görünümü hem de tadıyla görenlerin iştahını

Gaziantep'in meşhur küşleme kebabı tarifi

Ünlü belgeselci dünyayı böyle kandırdı! Her şey sosyal medyada ortaya çıktı

İstanbul'da 14 adreste PKK'ya yönelik operasyon

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşamı ve siyasi kariyeri